Naga MarketsKurs dolara (USD) przed danymi z amerykańskiego rynku pracy NFP
Rynek czeka na dane z USA

Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu handlowym inwestorzy będą się skupiać na danych z amerykańskiego rynku pracy. Tzw Payrollsy zostaną opublikowane o godzinie 14:30. W tym samym czasie na rynek trafią także dane z kanadyjskiego rynku pracy, dlatego też zmienność na parach z USD i CAD powinna być podwyższona.

  • Kontrakt niemiecki indeks giełdowy DAX notowany jest nieznacznie poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia sesji
  • Kurs euro do dolara z lokalną korektą spadkową
  • Metale szlachetne kontynuują rajd wzrostowy
  • Inwestorzy czekają na dane z USA i Kanady

Kurs dolara amerykańskiego USD przed Payrolls

Inwestorzy z niecierpliwością wyczekują dzisiejszych danych z amerykańskiego rynku pracy. Analitycy Goldmana szacują, że wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym zwolnił w ubiegłym miesiącu do 1 mln osób, podczas gdy w czerwcu wynosił on 4,8 mln. Z kolei średnie szacunki rynkowe kształtują się na poziomie 1,58 mln. Prognozy mówią także o spadku stopy bezrobocia z poziomu 11,1% do 10,5%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc technicznie na kurs głównej pary walutowej, od dłuższego czasu możemy obserwować wzrosty. Aktualny swing ma ponad 700 pipsów i trwa od 22 czerwca. Wczoraj EURUSD ponownie znalazł się na najwyższych poziomach w tym roku, jednak dziś o poranku widzimy nieznaczną korektą.

Jeśli ruch korekcyjny będzie kontynuowany, kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 1,1740, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1 oraz pierwsze z mierzeń Fibo 23,6%. Oporem są z kolei okolice okrągłego poziomu 1,19.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Jeśli chodzi natomiast o aktualną sytuację pandemiczną, wciąż wygląda ona poważnie. Pomimo, ze po weekendzie obserwowaliśmy spadek liczby zachorowań, tak ponownie wraca ona w rejony rekordowych poziomów. Trzeba jasno podkreślić, że do opanowania wirusa jeszcze daleka droga. Pozytywnym aspektem jest z kolei mniejsza śmiertelność i coraz to nowsze informacje o pozytywnych badaniach odnośnie leku na koronawirusa.

Liczba przypadków koronawirusa 7 sierpnia
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 7 sierpnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na piątek. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy będą się skupiać na danych z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy o godzinie 14:30. O tej samej porze na rynek trafią również dane z kanady, dlatego też para walutowa USDCAD moze być tą na której zmienność będzie największa.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here