Naga MarketsFOMCPodczas wczorajszej sesji inwestorzy czekali na minutes FOMC, które zostały opublikowane o godzinie 20:00. Raport był jednak mieszany co przełożyło się w pierwszej kolejności na umocnienie dolara i spadki na amerykańskim rynku akcji. Jeśli chodzi o dzisiejszą sesję, protokół z ostatniego posiedzenia opublikuje Europejski Bank Centralny, poznamy też wskaźniki PMI dla państw europejskich, a także kilka ważniejszych odczytów. Zapraszamy na poranny przegląd rynków. Czego spodziewać się po czwartkowej sesji?


Mieszane minutes FOMC

Wczorajsze minutes pokazały, że Fed widzi ostatnią obniżkę jako dostosowanie stóp w połowie cyklu. Niemniej wielu członków jest zdania, że wytyczne oraz QE mogą nie wystarczyć w przypadku pojawieniu się czynników ryzyka, co w konsekwencji może oznaczać użycie nowych narzędzi. Wielu członków banku wskazywała na słabe perspektywy handlowe. Potrzebna może być większa elastyczność ze strony Fed. Dolar nieznacznie zyskiwał do euro po publikacji, a indeksy giełdowe zaczęły tracić.

Najważniejsze fragmenty z raportu:

  • Dwóch członków chciało obniżki o 50 punktów bazowych
  • Fed oznajmił, że gospodarka amerykańska jest odporna na globalną sytuację ekonomiczną
  • Duża cześć członków Fed jest zdania, że potrzebna jest większa elastyczność banku
  • Większość członków uważa, że ostatnia obniżka jest częścią śród-cyklowego dopasowania
  • Ostatnie ciecie było spowodowane widocznym spowolnieniem i niską inflacją
  • Słaba globalna gospodarka niesie za sobą znaczące ryzyko
  • Niepewność co do polityki handlowej prawdopodobnie się utrzyma

Kurs euro utrzymuje się w tendencji spadkowej

Para walutowa EURUSD utrzymuje się w tendencji spadkowej. Strefa przy 1,1115 pozostaje kluczowym oporem, który powstrzymuje większe wzrosty. jeżeli dojdzie do pokonania minimów z 16 i 20 sierpnia (lokalne podwójne dno), to należy spodziewać się przyspieszenia ruchu spadkowego i testu tegorocznych minimów przy 1,2028. O większych wzrostach można myśleć dopiero momencie wybicia górą zaznaczonego kolorem żółtym układu 1:1.

Wykres EURUSD
EURUSD H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX wraca do tendencji spadkowej?

Dax wybił górą wspominaną wcześniej strukturę Overbalance, jednak rak jak pisaliśmy w ostatniej analizie kluczowym oporem pozostaje strefa przy 11830 pkt. Dopóki nie zostanie ona wybita, kupujący nie mają powodów do euforii. Aktualnie najważniejszy wydaje się poziom 11665 ponieważ to on powinien stanowić barierę wsparcia dla popytu. Miejsce to wynika z biegunowości pokonanej dużej struktury Overbalance oraz lokalnego (wzrostowego) układu 1:1. Jeżeli poziom zostałby wybity, należy się spodziewać powrotu do spadków. Z kolei obrona tego miejsca będzie wskazywać na przewagę strony popytowej. Podsumowując kluczowe są dwa miejsca – strefa przy 11830 pkt i poziom 11665 pkt.

Wykres DAX
DE30 H4

Kalendarz makro na czwartek 22 sierpnia

Makro kalendarz
Kalendarz na czwartek Źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here