Naga MarketsWyspa w kształcie symbolu japońskiego jena JPYDziś w nocy poznaliśmy decyzję Banku Japonii w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z oczekiwaniami BoJ pozostawił stopę na niemienionym poziomie wynoszącym -0,1%.  Na kursie USDJPY widać reakcję podażową, jednak podczas samej decyzji było to zaledwie kilkanaście pispów, ruch w dół pogłębia się w godzinach porannych.  Jeśli chodzi natomiast o kalendarz na dzisiejszą sesję, jest on obfity w dane marko, dlatego też zmienność może być większa niż wczoraj. Należy jednak pamiętać, że inwestorzy czekają na jutrzejszą decyzję Fed w sprawie stóp procentowych. Zobaczmy jak wygląda sytuacja na USDJPY, indeksie DAX i parze walutowej EURUSD.


  • Kurs dolara do jena przy 108,60
  • Kurs funta do do dolara poniżej 1,2400
  • Kurs euro do dolara broni wsparcia przy 1,1110
  • Indeks giełdowy DAX konsoliduje
  • BoJ utrzymuje stopy procentowe w Japonii

makroekonomiczne dane 30 lipca 2019

Omówienie decyzji Banku Japonii oraz najważniejszych wydarzeń wtorkowej sesji dostępne w Comparic24.tv:

Kurs dolara do jena

Kurs dolara do jena dotarł wczoraj do istotnej strefy oporowej przy poziomie 108,90. Reakcja podażowa pojawił się już po drugiej w nocy, a spadki przyspieszyły po decyzji Boj, który pozostawił stopy procentowe na niemienionym poziomie. Najbliższym wsparciem jest poziom 108,54, który wynika z równości z poprzednią korektą spadkową. Jeżeli dojdzie do jego wybicia, kurs powinien się kierować na pierwszy współczynnik Fibonacciego 38,2% przy 108,25.

Kurs dolara do jena USDJPY 30 lipca 2019

DAX bez kierunku

Dax  utrzymuje się nieznacznie powyżej strefy przy 12 400 pkt. Nie widać jednak zdecydowanego kierunku. Aktualnie można wziąć pod uwagę dwa kanały. Wczoraj pomimo nieznacznych wzrostów cena nie zdołała wybić średniej SMA70, dopiero jej pokonanie może przyczynić się do większych wzrostów. Z drugiej strony ponowne zejście poniżej 12 400 pkt moze doprowadzić do pojawienia się większego ruchu w dół.

Indeks DAX 30 lipca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kurs euro broni wsparcia

Kurs euro do dolara wyraźnie broni wsparcia przy poziomie 1,1110. EURUSD odbił już kolejny raz z rzędu od strefy zaznaczonej kolorem zielonym. Świadczy to o przewadze popytu , niemniej należy pamiętać, że każdy kolejny test wsparcia może zakończyć się wybiciem i wygenerowaniem kolejnego impulsu spadkowego, trend jest zniżkujący. Jeżeli jednak pojawiłaby się korekta wzrostowa, trzeba wziąć pod uwagę strefę oporową przy poziomie 1,1200, gdzie dodatkowo wypada geometria 1:1.

Kurs euro do dolara EURUSD 30 lipca 2019

Kalendarz makro na wtorek 30 lipca

Kalendarz makroekonomiczny 30 lipca 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here