Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPodczas poniedziałkowej sesji nie poznamy wielu kluczowych odczytów makro. Niemniej inwestorzy będą się skupiać na finalnych odczytach PMI z państw europejskich. Po południu opublikowane zostaną z kolei wskaźniki PMI i ISM dla stanów Zjednoczonych. Dzisiejszy dzień może nie być więc taki nudny, jak na standardowy poniedziałek przystało. Ponadto rynki z uwagą przyglądają się doniesieniom o stanie zdrowia Donalda Trumpa. Zapraszamy na poranny przegląd.

  • Indeksy w USA zakończyły piątkową sesję pod kreską, Dow Jones i S&P500 straciły odpowiednio 0,48% i 0,96%, z kolei Nasdaq zamknął się aż 2,22% niżej
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na wyższe otwarcie europejskiej sesji, około 100 punktów powyżej ceny zamknięcia z piątku
  • Kurs EUR/USD testuje górne ograniczenie kanału spadkowego
  • Donald Trump może już wrócić do Białego Domu po pobycie w szpitalu Walter Reed

Kurs euro do dolara z perspektywą dalszych spadków?

Na początku ubiegłego tygodnia obserwowaliśmy korektę na dolarze, który osłabiał się do głównych walut. Doprowadziło to do wyraźnej korekty na parze walutowej EURUSD. Niemniej kolejne dni przyniosły stabilizację, a po koniec tygodnia rynek ten miał wyraźny problem z dalszą zwyżką.

Patrząc technicznie na kurs euro do dolara na interwale H4, notowania ponownie testują górną linię kanału spadkowego. W przypadku jej wybicia górą, należy pamiętać o dwóch kluczowych oporach. Pierwszy wynika z lokalnej geometrii 1:1 zaznaczonej niebieskim prostokątem. Drugi opór także został wyznaczony na podstawie układu 1:1. i znajduje się przy współczynniki 61,8% ostatniej fali spadkowej.

Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, korekta wzrostowa jest możliwa, niemniej tak długo jak kurs znajduje się poniżej poziomu 1,1775 bardziej prawdopodobny jest ruch w kierunku ostatnich minimów przy 1.1630.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 5 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 5 października. Dziś przed południem poznamy wskaźniki PMI (finalne) dla usług z państw europejskich, a także dane o sprzedaży detalicznej ze strefy euro. Z kolei na sesji amerykańskiej należy zwrócić uwagę na publikację PMI i ISM.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here