Naga MarketsKurs dolara USD i cena złota w górę, indeksy giełdowe tracąRozpoczyna się nowy tydzień handlowy. W poniedziałek o poranku możemy obserwować nieciekawe nastroje na rynku akcji. Inwestorzy zaczęli się chyba ponownie przejmować koronawirusem, co odzwierciedlając dynamiczne spadki w Azji. Negatywny sentyment przekłada się także na otwarcie w Europie, gdzie główne indeksy giełdowe znajdują się wyraźnie pod kreską. Z kolei na rynku walutowym ponownie widać siłę dolara , a cena złota wystrzeliłą w górę. Co słychać o poranku?


Co słychać na rynku w poniedziałek na rynku o poranku?

  • SIlna przecena na rynku akcji w Azji, co ma związek ze skokowym wzrostem zainfekowanych koronawirusem poza Chinami. S&P/ASX 200 notuje -2,25, a HSCEI traci około 1,8%. Jednak najsłabiej radzi sobie KOSPI, który osunął się ponad 3,7%.
  • Kontrakty futures na S&P 500 notowane są 1,4% niżej
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa zbliża się do 80 tysięcy. Z kolei Liczba ofiar wzrosła do 2619 osób. Pomimo, że udało się wyleczyć już ponad 25 tysięcy osób. Liczba przypadków w Korei Południowej wzrosła do 763, podczas gdy Włochy poinformowały o 152 nowych przypadkach
  • Mocno traci również ropa naftowa, Brent znajduje się 2,4% pod kreską, a WTI zniżkuje ponad 2,2 proc.
  • USD jest najmocniejszą z głównych walut w poniedziałek rano. Najsłabiej radzą sobie NZD, AUD i CAD. Złoto zyskuje na odwrocie od ryzyka i przebija powyżej poziomu 1660 USD
  • Ministrowie finansów państw G20 uznali epidemię koronawirusa za jedno z większych ryzyk dla globalnego wzrostu. MFW obniżył prognozę PKB dla Chin na ten rok z 6% do 5,6%

Niemiecki indeks DAX nurkuje

Za sprawą wzrostu obaw o negatywne skutki koronawirusa możemy obserwować kontynuację wyprzedaży na rynku akcji, z jaką mieliśmy już do czynienia pod koniec ubiegłego tygodnia. Tym razem inwestorzy nie uspokoili się przez weekend, a a sytuacja nabiera tempa. Co prawda widoczne spadki jeszcze nie zagrażają tendencji wzrostowej z jaką mamy do czynienia od w przypadku DAXA od sierpnia 2019 roku, niemniej istnieje szansa na większą korektę spadkową. Najbliższe kluczowe wsparcie powinno stanowić dolne ograniczenie układu overbalance. Z kolei w przypadku jego wybicia jako graniczną barierę należy przyjąć strefę przy 12950 pkt.

Wykres DAXA
DAX interwał D1

Kurs euro do dolara kontnuuje spadki

Kuro do dolara EURUSD wciąż utrzymuje się w trendzie spadkowym. Korekta z jaką mieliśmy do czynienia po koniec ubiegłego tygodnia wydaje się zmierzać do końca. Rynek dotarł do górnego ograniczenia układu Overbalance, gdzie pojawili się sprzedający. Zgodnie z metodologią należy więc oczekiwać dalszego ruchu w kierunku południowym. Dopóki układ nie zostanie wybity, głównym scenariuszem są dalsze spadki.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H4

Zobacz także: Szwecja będzie pierwszym krajem, który zrezygnuje z gotówki? Nadchodzi e-Korona

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na poniedziałek 24 lutego

Poniedziałkowy kalendarz nie jest zbyt obfity w wydarzenia makroekonomiczne. Niemniej warto zwrócić uwagę na kilka odczytów. Sesja azjatycka była raczej spokojna, aot między innymi z powodu święta w Japonii, tamtejsze rynki finansowe były zamknięte.

Podczas sesji europejskiej poznamy kilka wskaźników z Niemiec, będą to indeksy nastórjów i oczekiwań biznesowych, który powinny mieć przełożenie na zachowanie nie tylko kursu euro, ale także niemieckiego indeksu DAX. Dane to poznamy o godzinie 10:00. Z kolei 30 minut później publikwaone będa ontoamcjeo zaakceptowanych wnioskach o kredyt z Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi natomiast o sesję amerykańską, poznamy jedynie wielkość sprzedaży hurtowej z kanady, dziś nie będą publikowane żadne odczyty z USA. Piątkowy kalendarz zamyka przemówienie członka MPC – Andy Haldane.

WYdarzenia makroekonomiczne
Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com

Zobacz także: Bitcoin: Koniec z kryptowalutami w Rosji, FSB i bank centralny podjęły decyzję

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here