Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweWczorajsza sesja na rynku akcji była raczej mieszana. Pomimo, że Nasdaq i S&P500 zakończyły sesję na niewielkim plusie, impet wzrostowy wyraźnie wyhamował. Inwestorzy wyczekiwali na sygnały ze strony Donalda Trumpa odnośnie porozumienia handlowego z Chinami, jednak nie podał żadnych konkretów w swoim przemówieniu. Z ważniejszych informacji warto też wspomnieć o nocnej decyzji Banku Centralnego Nowej Zelandii. Zobaczmy jak wyglądają wykresy NZDUSD oraz niemieckiego indeksy DAX. 


  • Kurs dolara nowozelandzkiego wystrzelił w górę po decyzji RBNZ
  • Stopy procentowe na poziomie 1,00% w Nowej Zelandii

RBNZ pozostawia stopy procentowe bez zmian!

Dziś w nocy poznaliśmy decyzję RBNZ w sprawie stóp procentowych. Bank Centralny Nowej Zelandii zdecydował się na pozostawienie stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, nie było więc cięcia o 25 punktów bazowych, którego spodziewał się rynek. Prezes banku RBNZ Adrian Orr: “If Circumstances Change We Will Act” – Będziemy działać, jeśli okoliczności się zmienią. Oznacza to, że Bank Rezerw Nowej Zelandii jest otwarty na cięcia. Komitet omówił między innymi wpływ niskich stóp procentowych na stabilność finansową. Członkowie zauważyli zagrożenia dla stabilności systemu finansowego. Omówili związek między stabilnością finansową a celami w zakresie zatrudnienia i inflacji, zwracając uwagę na obecne wdrażanie polityk stabilności finansowej. Komitet uznał, że należy nadal ustalać stopy procentowe, aby osiągnąć cele w zakresie inflacji i zatrudnienia.

decyzja w sprawie stóp procentowych
RBNZ nie zmienia stóp, źródło: investing.com

Kurs dolara NZD po decyzji

Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD zareagował umocnieniem na decyzję RBNZ. Rynek spodziewał się cięcia o 25 punktów bazowych, podczas gdy bank zdecydował o pozostawieniu stóp na niezmienionym poziomie. O godzinie 2:00 kurs dolara NZD wystrzelił w górę na ponad 70 pipsów. We wczesnych godzinach porannych notowania utrzymują się w rejonach poziomu 0,6400. Jeśli nic nie zmieni sentymentu, to niewykluczony jest ruch w kierunku poziomu 0,6460, gdzie znajdują się maksima z początku miesiąca. Wsparciem pozostaje streda przy 0,6335.

Kurs dolara NZD do USD
NZDUSD interwał H4

Najważniejsze publikacje na środę 13 listopada

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na środę, źródło: investing.com

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX powoli do góry

Po tym jak weekendzie niemiecki indeks giełdowym DAX otworzył się luką spadkową, przecena została odrobiona. Wczorajsza sesja zakończyła się na niewielkim plusie wynoszącym 0,5%. We wtorek rynek odbił od wcześniej pokonanej strefy oporowej przy 13 155 pkt, która wciąż pozostaje kluczowym wsparciem. Aktualnie sitnieje szasna na dalsza wędrówkę na wyższe poziomy, docelowo istnieje nawet szansa na ruch w kierunku 13 550 pkt, czyli historycznych szczytów. Niemniej w godzinach nocnych doszło do cofnięcia i niewielkiej luki. Gdyby doszło do większej korekty spadkowej, cały czas należy mieć także na uwadze dolne ograniczenie układu Overbalance, które wypada przy poziomie 13 070 pkt.

Wykres niemieckiego Daxa
DAX interwał H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here