Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPoczątek wczorajszej sesji na rynkach przebiegał raczej spokojnie, niemniej po południu zmienność wyraźnie się zwiększała, a to za sprawą wystąpienie Donalda Trumpa na forum ONZ oraz oskarżeń skierowanych w jego stronę przez Spikera Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Z kolei w nocy poznaliśmy decyzję RBNZ w sprawie stóp procentowych, bank pozostawił je na niezmienionym poziomie. Jak wyglądają rynki po tych wydarzeniach? Zapraszamy do zapoznania się porannym przeglądałem rynków. 


Kurs dolara nowozelandzkiego w górę po decyzji RBNZ

O godzinie 4:00 swoje oświadczenie wydał Bank Rezerw Nowej Zelandii, pomimo utrzymania dotychczasowej polityki i pozostawieniu stóp na niezmienionym poziomie (1,00%), kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD ruszył mocno w górę. Pomimo podwyższonej zmienności wczesnym porankiem, ruch jest wyraźnie korygowany. Patrząc na niski interwał czasowy mamy do czynienia z niemal identycznymi korektami, dlatego też kluczowym poziomem jest 0,6320, który powinien stanowić wsparcie. Jeśli w tym miejscu pojawi się popyt, będzie to dobry poziom aby rozpocząć kolejną falę wzrostową. Z drugiej strony, zanegowanie zejście poniżej, może doprowadzić do pogłębienia spadków i ruchu w kierunku 0,6300.

Wykres NZDUSD
NZDUSD M15

Inne informacje z rynku:

  • Nancy Pelosi zamierza postawić w stan oskarżenia (procedura impeachmentu) Donalda Trumpa, podstawą mają być rozmowy prezydenta USA z prezydentem Ukrainy. Miały one dotyczyć transzy pomocowej dla Ukrainy, która wg doniesień miał zostać wznowiona jeśli Ukraina zajmie się śledztwem syna Joe Bidena, zasiadającego w firmie gazowej pozderzanej o o korupcję. Po doniesieniach o Trump odpowiedział, że może opublikować zapisy rozmów, co pozwoliło na chwilowe odbicie na rynku akcji
  • Donaldr Trump przemawiał także na forum ONZ, gdzie negatywnie odnosił się do trwających rozmów z Chinami
  • Ostatecznie wczorajsza sesja w USA zakończyła się na minusie, najmocniej tracił Nasdaq, gdzie spadki wynosiły 1,5%, S&P500 zakończył wtorek wynikiem -0,8%, a Dow Jones tracił 0,5%.
  • Negatywne nastroje przekładają się także na rynek azjatycki, indeksy znajdują się na minusie, najwięcej traci koreański KOSPI -1%

Kurs euro do dolara ponownie poniżej poziomu 1,1000

Kurs euro do dolara po kilku próbach zdołał wybić lokalną strefę oporową przy 1,1000. Aktualnie jest ona testowana od drugiej strony, dlatego tez w przypadku pojawianie się kupujących może doprowadzić do większej korekty wzrostowej. Niemniej sentyment o poranku jest raczej negatywny, co większa prawdopodobieństwo na ruch w kierunku południowym, wtedy też pierwszym celem dla sprzedających są dołki z 23 września – 1,0965, a następnie tegoroczne minima przy 1,0930.

Wykres EURUSD
EURUSD H1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz makro na środę 25 września

Kalendarz makro na środę
Kalendarz na środę, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here