Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPomimo, że podczas wczorajszego dnia handlowego poznaliśmy decyzje aż trzech banków centralnych, to żaden z nich nie zaskoczył inwestorów. Zmienność była raczej niska, jeśli chodzi o wydarzenia tej rangi. Przed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu, na co warto zwrócić uwagę?. Dzisiejszy kalendarz jest raczej skromny, niemniej warto zwrócić uwagę chociażby na odczyt sprzedaży detalicznej z Kanady, który zostanie opublikowany o godzinie 14:30. Zapraszamy do zapoznania się porannym przeglądałem rynków. 


Rynki po posiedzeniach banków centralnych

Czwartkowa sesja na rynku giełdowym przebiegała w pozytywnych nastrojach. Pomimo, że po środowym Fed indeksy korygowały ostatnie wzrosty, to na początku sesji w czwartek kupujący wykorzystali chwilowe cofnięcie.Niemniej ostatecznie sesja zakończyła się mieszanie.S&P500 zakończył dokładnie na wysokości poprzedniego zamknięcia, Nasdaq zyskał 0,07%, a Dow Jones zanotował -0,19%. Decyzje BoJ, SNB i BoE również nie zaskoczyły, stąd zmienność na rynku utrzymywała się na standardowym poziomie. Największy ruch można było obserwować po decyzji SNB, gdzie cześć inwestorów widocznie oczekiwała czegoś więcej, kurs franka zaraz po posiedzeniu umocnił się, USDCHF i EURCHF spadły około 50 pipsów. Z kolei dzisiejsze indeksy w Azji radzą sobie dobrze, wzrosty być może nie są duże, jednak indeks japoński rośnie 0,44%, a australijski notuje +0,68% przed godziną 6:00, co może przekładać się na pozytywne otwarcie giełd w Europie. Tak jak wspominaliśmy we wstępie dziś w kalendarzu brakuje odczytów, które mogłyby wywołać jakąś większą zmienność. Warto jednak przyjrzeć się odczytowej sprzedaży detalicznej z kanady. Zobaczmy więc jak kształtuje się sytuacja techniczna na parze walutowej USDCAD.

Dolar kanadyjski przed danymi 

Kurs dolara do dolara kanadyjskiego USDCAD dotarł wczoraj do istotnej strefy wsparcia. Patrząc w krótkim terminie strefa przy 1,3240 pozostaje kluczowym poziomem. Miejsce to wynika z wcześniejszych reakcji ceny, a także układu 1:1, który został wyznaczony na ostatniej fali wzrostowej. Dopóki kurs znajduje się powyżej, istnieje szansa na ruch w kierunku ostatnich lokalnych maksimów, a w przypadku ich wybicia nawet do szczytów z 3 września przy 1,3370. Z kolei aby mówić o spadkach cena musiałaby wybić dołem wspominają strefą wsparcia przy 1,3240. Dzisiejsze dane o godzinie 14:30 mogą nadać kierunek dla pary walutowej w krótkim terminie. 

Wykres USDCAD
USDCAD interwał H1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX powyżej 12400 pkt

Niemiecki indeks giełdowy DAX utrzymuje się powyżej poziomu 12 400 pkt. W tym tygodniu zmienność na tym walorze jest raczej kiepska. Po otwarciu luką spadkową po weekendzie spadki były kontynuowane, ich zasięg nie przekraczał jednak 100 punktów. Z kolei podczas wczorajszej sesji luka spadkowa została ostatecznie zamknięta, to wskazuje na ciągłą przewagę strony kupującej. Korekta jest oczywiście możliwa, niemniej dopóki kurs znajduje się powyżej poziomu 12 125 pkt, zgodnie z metodologią Overbalance obowiązuje tendencja wzrostowa. Wybicie szczytów z ubiegłego tygodnia może doprowadzić do wygenerowania kolejnego impulsu wzrostowego. 

Wykres DAX
DAX interwał H4

Kalendarz makro na piątek 20 września

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na piątek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here