Naga MarketsPara walutowa USD/JPYPierwsza sesja nowego tygodnia nie obfitowała w większą zmienność, kalendarz makroekonomiczny był całkowicie pusty, co przełożyło się na niewielkie ruchy na rynku. Dziś inwestorzy nie powinni jednak narzekać na nudę, poznamy powiem kilka kluczowych danych marko. Za nami również decyzja Banku Japonii, który zdecydował o pozostawieniu stóp na niezmienionym poziomie. Jak zareagował jen? Sprawdźmy sytuację techniczną na parze walutowej USDJPY.


Kurs dolara do jena po decyzji banku Japonii

Podczas sesji azjatyckiej poznaliśmy decyzję Banku Japonii w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami BoJ zdecydował się na pozostawienie stóp na dotychczasowym poziomie, który wynosi -0,1%. Kurs dolara do jenna zareagował na to wydarzenie spadkiem na 25 pipsów (dolar się osłabił, a jen umocnił).

  • BoJ utrzymuje stopy procentowe na niezmienionym poziomie
  • Stopa procentowa wynosi – 0,1%
  • Polityka banku ma zostać utrzymana w najbliższym czasie, stopy pozostaną na obecnym poziomie tak długo jak będzie to konieczne
Decyzja BoJ ws. stóp procentowych, źródło: investing.com

Sytuacja techniczna na USDJPY

Patrząc na kurs pary walutowej USDJPY, notowania ruszyły w dół po godzinie 4:00. Ruch wyniósł około 25 pipsów. Jeżeli obecny sentyment utrzyma się na początku sesji europejskiej, możliwe są dalsze spadki w kierunku strefy wsparcia przy 109,70. Dopiero wybicie jej dołem mogłoby doprowadzić do większej ceny. W przeciwnym razie, odbicie w tym miejscu może prowadzić do wygenerowania kolejnej fali wzrostowej.

Wykres USDJPY
USDJPY traci po decyzji Banku Japonii, interwał H4

Zobacz także: MFW obniża prognozy światowego wzrostu gospodarczego

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na wtorek 21 stycznia

Podczas gdy poniedziałkowy kalendarz makroekonomiczny był całkowicie pusty, tak dziś inwestorzy nie powinni narzekać na brak zmienności. Za nami już decyzja banku Japonii w sprawie stóp procentowych, a przed kolejne ważne wydarzenia. Być może nie jest ich bardzo dużo, jednak są istotne. Podczas sesji europejskiej poznamy dane z brytyjskiego rynku pracy – godzina 10:30, co powinno mieć przełożenie na kurs funta GBP. Pół godziny później opublikowany zostanie indeks ZEW dla Niemiec i strefy euro, z kolei po południu poznamy dane z Kanady – sprzedaż przemysłowa (godzina 14:30). Jednak kolejne godziny nie przyniosą żadnych ważnych odczytów, dziś w kalendarz brakuje także odczytów z USA, dlatego też większe ruchy powinny się pojawić jedynie w pierwszej połowie sesji.

Kalendarz wydarzeń makro
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com
Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKursy walut NBP we wtorek: Dolar i frank silnie w górę, euro i funt idą w ich ślady, 21 stycznia 2020
Następny artykułStrategia PSV: D-day dla DAX? Godzinowe sygnały z szansą na wzmożony ruch
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here