Naga MarketsKurs dolara do jena USDJPYPrzed nami peirwsza sesja w nowy tygodniu hadnlwym. Czas przygotować się do tradingu po weekendzie. Jeśli chodzi o kalendarz makroekonomiczny, ten nie powinien zaskoczyć, na dziś przewidzianych jest nie wiele publikacji. Niemniej ten tydzień powinien być szczególnie ciekawy, czekają decyzja FOMC, EBC, a także wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, które mogą zdecydować o tym jak będzie wyglądał Brexit. O ile dziś zmienność nie powinna być wysoka, tak ten tydzień na pewno będzie obfitował w większe ruchy. Zapraszamy na poranny przegląd rynków.


Kurs dolara do jena po danych z Japonii

W nocy o godzinie 0:50 poznaliśmy dane z Japonii. Wskaźnik PKB za trzeci kwartał okazał się lepszy od oczekiwań. PKB w ujęciu kwartalnym wyniósł 0,4%. Inwestorzy spodziewali się wyniku na poziomie 0,2% k/k, podczas gdy poprzedni odczyt to 0,1%. Z kolei w ujęciu rocznym prognoza wypadała na poziomie 0,7%, a odczyt kształtował się na poziomie 1,8%(poprzednio 0,2%). Kurs dolara do jena zareagował nieznacznym spadkiem.

PKB z Japonii
Źródło: investing.com

Patrząc na wykres kursu dolara do jena USDJPY, w nocy mogliśmy obserwować bardzo niską zmienność. Rynek właściwie nie zareagował na publikację z Japonii (było to dosłownie kilka pipsów). Jeśli chodzi o sytuację techniczną, ta pozostaje bez zmian. W długim terminie wciąż widać tutaj szeroką formację oRGR, jednak rynek ma wyraźny problem z wyjściem na wyższe poziomy. Kluczowa strefa oporowa wypada przy 109,30, z kolei wsparcie znajduje się na poziomie 107,70.

Wykres USDJPY
USDJPY interwał D1

Partnerem porannych przeglądów jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek 9 grudnia

Patrząc na poniedziałkowy kalendarz raczej nic nie powinno nas zaskoczyć. Na dziś przewidzianych jest nie dużo publikacji. Pierwsze istotniejsze dane, na które trzeba zwrócić uwagę to stopa bezrobocia ze Szwajcarii, odczyt poznamy już o godzinie 7:45. Z kolei 15 minut później opublikowany zostanie bilans handlowy z Niemiec. Na kolejne dane będziemy musieli poczekać do sesji amerykańskiej, w poniedziałek nie poznamy jednak odczytów z USA, a tylko z Kanady. O godzinie 14:30 będzie będą to informacje z rynku nieruchomości – rozpoczęte budowy domów i wydane zezwolenia na budowę. W późnych godzinach wieczornych przemawiać będzie także prezes RBA – Lowe, co może wpłynąć na kurs dolara australijskiego AUD.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com

Zobacz także: Traderze koniec roku coraz bliżej, czas na rachunek sumieniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here