Naga MarketsAnaliza rynków finansowychPrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Poniedziałek przebiegał raczej spokojnie z racji pustego kalendarza makro. Dziś również nie można się spodziewać większej zmienności, w kalendarzu brakuje istotnych danych, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynek. Właściwie jedynym odczytem, który można wziąć pod uwagę jest wskaźnik sprzedaży istniejących nieruchomości w USA, który będzie publikowany o godzinie 16:00. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na indeksach Nasdaq, DAX i kursie dolara do jena.


Kurs dolara powyżej oporu

Kurs dolara do jena USDJPY dotarł wczoraj w nocy do kluczowej strefy oporowej. Całą wczorajszą sesję poziom był broniony. Aktualnie obserwujemy pokonanie strefy zaznaczonej kolorem fioletowym, dlatego też strefa zaznaczona na fioletowo powinna stanowić wsparcie. Miejsce wynikło z górnego ograniczenia układu Overbalance, czyli największej korekty na całym ostatnim ruchu spadkowym. Aktualnie należy także wziąć pod uwagę lokalny układ 1:1, który został zaznaczony kolorem czerwonym, który utrzymuje trwającą korektę wzrostową.

Kurs dolara do jena USDJPY

DAX broni wsparcia

Dax w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej kluczowej bariery podażowej przy 12 400 pkt, niemniej podczas wczorajszej sesji po raz kolejny broniona była strefa wsparcia przy 12 200 pkt. Praktycznie całą sesję mogliśmy obserwować ruch w górę, dopiero pod koniec notowań widać było nieznaczną reakcję podaży. W nocy jednak ruch w górę był kontynuowany. Biorąc pod uwagę pozytywne nastroje w USA, niewykluczone są dalsze wzrosty. W przypadku takiego scenariusza strefa przy poziomie 12 400 w dalszym ciągu pozostaje kluczowym oporem. Wsparciem pozostają również okolice 12 200 pkt. Dopiero wybicie dołem, mogłoby doprowadzić do większych spadków w kierunku 12 000 pkt.

indeks DAX 23 lipca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Nasdaq nie ma ochoty na spadki

Indeksy giełdowe w USA nie mają ochoty na spadki. Aktualnie w Stanach Zjednoczonych trwa sezon wyników, niemniej aby pojawił się jakiś większy impuls spadkowy, musielibyśmy zobaczyć większe rozczarowanie przynajmniej na kilku większych spółkach. Indeksy utrzymują się w rejonach ostatnich szczytów. Podczas wczorajszej sesji odrabiane były spadki z ubiegłego tygodnia. Pomimo mniejszej dynamiki wzrostów, tendencja jest w dalszym ciągu wzrostowa. Technicznie scenariusze dla indeksu NASDAQ zostają więc takie same. Kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu Overbalance, które może powstrzymywać większą wyprzedaż (wciąż nie zostało ono przetestowane). Dopiero zanegowanie struktury może doprowadzić do większej wyprzedaży.

indeks Nasdaq 23 lipca 2019

Kalendarz makro na wtorek 23 lipca

Kalendarz makroekonomiczny 23 lipca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here