Naga MarketsAnaliza rynków finansowychW godzinach porannych indeksy azjatycki utrzymują się na minusie, większość walorów notuje spore spadki. Shanghai Composite traci 1,4%, z kolei Hang Seng zniżkuje 0,8%. Pozytywnie na tle innych indeksów wyróżnia się australijski S&P/ASX 200, który rośnie prawie 0,4%. Pomimo poniedziałku, w dzisiejszym kalendarzu znajduje się kilka ważnych odczytów makro. Już podczas sesji europejskiej poznamy wskaźniki PMI, najważniejszy będzie odczyt dla Niemiec (9:30) i strefy euro (10:00). Z kolei podczas sesji amerykańskiej ten sam wskaźnik dla USA zostanie opublikowany o godzinie 15:45. Zapraszamy do zapoznania się porannym przeglądałem rynków. 


Kurs dolara do jena z szansą na wzrosty

Kurs dolara do jena rozpoczyna tydzień od niewielkich wzrostów. Przed weekendem cena nieznacznie naruszyła kluczowe wsparcie, które wynikało z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Aktualnie cena znajduje się powyżej, stąd istnieje szansa na dalszy ruch w górę. Zgodnie metodologią, tak długo jak cena znajduje się powyżej poziomu 106,92 obowiązuje tendencja wzrostowa. Dopiero w przypadku zejścia poniżej można spodziewać się zmiany tendencji, wtedy też spadki mogłyby w pierwszej kolejności sięgnąć zniesienia 38,2% Fibo. 

Kurs dolara 23 września 2019
USDJPY interwał H4

Cena złota reaguje na opór techniczny

Cena złota dotarła do ważnego oporu. Od pewnego czasu na interwale H4 możemy zauważyć budującą się strukturę pochodzącą z klasycznej analizy technicznej – głowę z ramionami. Niemniej sprzedający mają wyraźny problem z przebiciem linii szyi formacji RGR, co moze skutkować dalszymi wzrostami. Aktualnie kluczowe są dwie strefy. Oporem jest ta obecnie testowana przy 1518$, z kolei wsparcie stanowią okolice poziomu 1483$, gdzie wypada mierzenie 38,2% Fibonacciego. Dopiero pokonanie któregoś z wymiennych poziomów mogłoby doprowadzić do większego ruchu trendowego.

Wykres złota XAUUSD
GOLD interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz makro na poniedziałek 23 września

Kalendarz makro na poniedziałek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here