Naga MarketsKurs dolara CAD przed decyzją Banku Kanady ws. stóp procentowychWczoraj rynki znalazły sobie pretekst do wykonania niewielkiej przeceny na rynku akcji, tym pretekstem był rozprzestrzeniający się w Chinach, niebezpieczny wirus. Podczas sesji azjatyckiej nie poznaliśmy żadnych ważniejszych danych makroekonomicznych, jednak jeśli chodzi o dzisiejszą sesję, ta zapowiada się dość ciekawie. Przed nami decyzja Banku Kanady w sprawie stóp procentowych. Jak kształtuje się kurs dolara kanadyjskiego przed tym wydarzeniem?


Kurs dolara CAD przed decyzją BoC

Dziś o godzinie 16:00 poznamy pierwszą decyzję Banku Kanady w tym roku. Inwestorzy nie spodziewają się zmiany obecnej polityki banku, oczekiwania rynkowe zakładają utrzymanie stopy procentowej na poziomie 1,75%. Niemniej zmienność na parach z dolarem kanadyjskim może być dziś podwyższona, poza decyzją większe ruchy mogą się pojawić o godzinie 17:15, kiedy rozpocznie się konferencja prasowa BoC, oraz wcześniej o 14:30 kiedy światło dzienne ujrzy szereg odczytów makroekonomicznych, również z Kanady.

Sytuacja techniczna na USDCAD

Patrząc na sytuację techniczną na USDCAD na interwale dziennym, możemy zauważyć że para walutowa próbuje odrabiać spadki po silnej przecenie z końca 2019 roku. Od początku stycznia kurs zdołał się podnieść jedynie 150 punktów, licząc od dołka z 31 grudnia, po czym wpadł w konsolidację. Zmienność podczas ostatnich sesji nie przekraczała 40 pipsów, dlatego też dzisiejsza decyzja BoC może zdecydować dalszym kierunku. Jeżeli kurs zdoła się utrzymać powyżej wsparcia przy 1,3055, istnieje szansa na ruch w kierunku północnym. Z drugiej strony, powrót poniżej może doprowadzić do wygenerowania kolejnego impulsu spadkowego.

Wykres USDACD
USDCaD interwał D1

Zobacz także: Donald Trump oczekuje “wielkiej umowy handlowej” z UE

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na środę 22 stycznia

Podczas dzisiejszej sesji planowane są publikacje odczytów z Wielkiej Brytanii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Najważniejszym wydarzeniem dnia będzie z pewnością decyzja Banku Kanady w sprawie stóp procentowych, którą poznamy o godzinie 16:00. Nie będą to jedyne odczyty z tego kraju. Wcześniej, o godzinie 14:30 publikowane będą między innymi wskaźniki CPI. Ponadto o 17:15 rozpocznie się się konferencja BoC. Jeśli chodzi o USA, dziś opublikowane zostaną jedynie dane odnośnie sprzedaży nieruchomości – godzina 16:00. Z kolei jeśli chodzi o funta brytyjskiego, większej zmienności na GBP należy spodziewać się o godzinie 10:30, kiedy poznamy szereg odczytów z Wielkiej Brytanii.

Kalendarz wydarzeń na środę
Kalendarz na środę, źródło: investing.com
Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here