Naga Markets
Poranny przegląd rynków: Kurs dolara australijskiego pod kreską, RBA zdecyduje się na cięcia stóp procentowych?
Kurs dolara australijskiego

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować mieszane nastroje na rynku akcji w Europie, i nieznaczne cofnięcie na głównych indeksach w USA. Brak porozumienia w sprawie pakietu fiskalnego w Stanach Zjednoczonych i szerząca się pandemia w Europie wyraźnie przeszkadzają w dalszych wzrostach na rynku akcji. Z kolei na rynku walutowym negatywnie wyróżnia się dziś dolar australijski, który traci najmocniej w grupie G8.

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję pod kreską Dow Jones stracił 0,58%, S&P500 zamknął się 0,66% niżej, a Nasdaq przecenił się 0,8%
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na niższe otwarcie sesji europejskiej
  • Kurs EUR/USD balansuje nieco powyżej 1,1750 USD w czwartek o poranku
  • Dolar australijski mocno traci po tym jak prezes RBA powiedział, że stopy procentowe mogą zostać obcięte do 0,1%

Kurs dolara australijskiego traci po danych z rynku pracy 

Podczas sesji azjatyckiej poznaliśmy dane a australijskiego rynku pracy. Zatrudnienie we wrześniu spadło o 29,5k, jednak było to mniej niż oczekiwane -35k. (poprzednio wzrost o 111k).  Stopa bezrobocia w Australii wzrosła z kolei do poziomu 6,9% z 6,8% poprzednio przy oczekiwaniach zakładających wzrost do 7,1%. Jednak pomimo, że dane były lepsze od prognoz, dolar australijski wyraźnie traci, a to z powodu komentarza prezesa RBA, który otworzył drogę do dalszych obniżek stóp procentowych.Patrząc technicznie na kurs AUD/USD na interwale H1, notowania dotarły do ważnego wsparcia. Aktualnie kurs odbija się od poziomu 0,7125, miejsce to wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1, oraz wcześniejszych reakcji cenowych. Jeżeli doszłoby do zanegowania tego poziomu, spadki mogą się pogłębić w kierunku 0,7095, gdzie znajduje się kolejna horyzontalna strefa wsparcia.  Kluczowym oporem w średnim terminie pozostają z kolei okolice poziomu 0,7205.

wykres AUDUSD
AUD/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 15 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 15 października. Dzisiejszy kalendarz nie wygląda zbyt ciekawie, nie poznamy kluczowych danych które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na główne rynki. O poranku będą publikowane dane o inflacji z Francji, z kolei po południu poznamy cotygodniowe dane o wnioskach dla bezrobotnych z USA. Później publikowane będą jeszcze dane o zapasach ropy naftowej.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here