Naga MarketsPoranny przegląd rynkowyPrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Wczorajszy dzień nie przyniósł większej zmienności, rynki dopiero budzą się po weekendzie. Być może we wtorek zobaczmy trochę większe ruchy. W kalendarzu makro znajduje się sporo odczytów, które mogą się przełożyć na podwyższoną zmienność. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na AUD/USD, oraz indeksie Nasdaq i DAX.


Kurs dolara australijskiego coraz niżej AUD/USD

AUD/USD kontynuuje ruch w dół. Dziś o godzinie 3:30 poznaliśmy protokół z ostatniego posiedzenia RBA, zaraz po publikacji dolar australijski ruszył kolejne kilkanaście pipsów na południe. Jak wynika z raportu, dane odnośnie światowej gospodarki są mieszane. Dalsze luzowanie polityki RBA jest bardziej prawdopodobne. Kurs AUD/USD od dłuższego czasu znajduje się w trendzie spadkowym. Dziś w nocy znalazł on się na najniżaszych poziomach od ponad pół roku. Cena zbliża się do minimów z flash czasu z początku 2019 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara australijskiego AUDUSD 18 czerwca 2019

Na niższym interwale czasowym widać wyraźną przewagę sprzedających, trend jest silny. Największa korekta w całym swingu spadkowym ma zaledwie 20 pipsów. Dopóki zielony układ nie zostanie wybity, nie ma mowy o pozycjach długich.

Cena dolara australijskiego AUDUSD 18 czerwca 2019

NASDAQ bez rozstrzygnięcia

NASDAQ kontynuuje lokalny ruch boczny. Poziom 7500 pkt przestał odgrywać ważną rolę. Cały czas niewykluczony jest ruch w kierunku oporu przy 7615 pkt. Z kolei w przypadku pogłębienia korekty spadkowej, wsparcie wypada dopiero przy 7300 pkt. Aktualnie ciężko zdecydować się po której stronie leży prawdopodobieństwo, należy zaczekać na rozjaśnienie sytuacji. Być może po dzisiejszej sesji będziemy wiedzieć coś więcej, jeśli nie, będzie trzeba poczekać na środowy FOMC.

Kurs NASDAQ 18 czerwca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX wybije dołem?

Pod koniec tygodnia niemiecki indeks Dax wciąż bronił wsparcia przy 12 075 pkt, obronę było widać także wczoraj. Właściwie dopóki indeks znajduje się powyżej poziomu 12 045, obowiązuje tendencja wzrostowa. Ale… No własnie ale, poziom jest coraz śmielej testowany przez stronę podażową, każda kolejna rekcja obronna jest coraz słabsza, co może przemawiać za ewentualnym wybiciem. Dlatego też warto mieć się na baczności ponieważ scenariusz z testem 12 045 i gwałtownym wyciągnięciem w górę jest równie prawdopodobny, co przełamanie poziomu i bardziej zdecydowane spadki. Należy się więc mieć na baczności. Powodzenia 😉Kurs DAX 18 czerwca 2019

Kalendarz makro na wtorek 18 czerwca

Kalendarz makroekonomiczny 18 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here