Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs dolara AUD stabilnie po decyzji RBA ws. stóp procentowychPodczas wczorajszej sesji rynki skupiały się głownie na doniesieniach o stanie zdrowia Donalda Trumpa, który ma czuć się znacznie lepiej. Z kolei dziś uwaga będzie skierowana w stronę przemówień prezesów banków centralnych, Christine Lagarde i Jerome Powella. Nad ranem poznaliśmy także decyzję RBA w sprawie stóp procentowych, bank pozostawił je na dotychczasowym poziomie. Zapraszamy na poranny przegląd.

  • Indeksy w USA zakończyły poniedziałkową sesję na plusie, Dow Jones i S&P500 zyskały odpowiednio 1,68% i 1,8%, z kolei Nasdaq zamknął się aż 2,32% wyżej
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na nieznacznie wyższe otwarcie europejskiej sesji, około 20 punktów powyżej ceny zamknięcia z wczoraj
  • Kurs EUR/USD zbliża się do okrągłego poziomu 1,18 USD
  • RBA pozostawia stopy proc. bez zmian

Kurs dolara australijskiego po decyzji RBA w sprawie stóp procentowych

W godzinach wczesno porannych poznaliśmy decyzję Banku Australii w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami pozostałe one na niezmienionym poziomie wynoszącym 0,25%. Z racji że nie było to dla inwestorów zaskoczenie, zmienność była niewielka. Po ogłoszeniu decyzji para walutowa AUD/USD ruszyła 20 pipsów w górę a następnie ruch ten został szybko wymazany.

Patrząc technicznie na wykres AUD/USD na interwale 4 godzinowym, możemy obserwować ponowny test strefy oporu przy okrągłym poziomie 0,7200. Jeżeli w dalszym ciągu będzie ona skutecznie broniona, istnieje szansa na wyznaczenie formacji podwójnego szczytu i głębsze spadki. W przypadku takiego scenariusza jako ważne wsparcie należy wziąć pod uwagę poziom 0,7140, którego pokonanie może doprowadzić do przyspieszenia przeceny.

Wykres AUD/USD
AUD/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 6 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 6 października. Dziś poznamy kilka drugorzędnych odczytów makro, miedzy innymi wskaźnik budowlany PMI dla Wielkiej Brytanii, czy prognozy dla sektora energetycznego w USA. O 16:00 opublikowane zostaną  natomiast miejsca pracy dzięki turystyce, co jest może być uważnym odczytem w dobie koronawirusa. Ponadto inwestorzy będą się skupiać na przemówieniach prezes EBC i Fed.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here