Naga MarketsZa nami noc wyborcza w Stanach Zjednoczonych. Cztery lata temu o tej porze (8:30) znaliśmy już ostateczne wyniki, tym razem jest jednak inaczej. Z racji faktu iż ogromna liczba głosów została oddana korespondencyjnie, proces liczenia może jeszcze potrwać. Jak wygląda aktualna sytuacja, kto ma przewagę i większe szansę na stanowisko prezydenta USA?

  • Podczas sesji azjatyckiej obserwujemy podwyższona zmienność na rynku akcji
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszego handlu, DAX ma rozpocząć sesję około 200 punktów niżej
  • Kurs EUR/USD wymazał wczorajsze wzrosty i o poranku znajduje się w rejonach poziomu 1,1640 USD

Wybory prezydenckie w USA nie rozstrzygnięte

Inwestorzy żyją wyborami w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chodzi o aktualnie zliczone głosy, aktualnie ciężko stwierdzić kto ma przewagę w wyborach prezydenckich. Jak wynika z ostatnich doniesień wynik jest wyrównany, a do podania ostatecznego rezultatu będziemy się jeszcze musieli uzbroić w cierpliwość.

Te artykuły również Cię zainteresują
To co na pewno warto zaznaczyć, to fakt iż Donald Trump prowadzi w trzech kluczowych Stanach, czyli Florydzie, Georgii i Północnej Karolinie. Sondaże wyborcze podobnie jak 4 lata temu nie doceniły Trumpa, który wyraźnie tracił do Bidena, teraz ta przewaga w zasadzie wyparowała. Inwestorzy czekają teraz na wyniki z Pensylwanii, Georgii, Michigan i Wisconsin.

WYbory w USA bez rozstrzygnięcia
Wybory prezydenckie w USA nie zostały jeszcze rozstrzygnięte. Źródło: NPR

Pozytywna reakcja na US100

Jeśli chodzi o rynek akcji, wczoraj dominowali kupujący, sesja w Europie jak i w USA zakończyła się na solidnym plusie. W nocy z kolei mogliśmy obserwować szarpane ruchy. Największa zmienność była widoczna na indeksie Nasdaq, który w wybił się górą z kanału spadkowego i w pewnej przyspieszył wzrosty docierając do oporu przy poziomie 11750 pkt, który powinien być kluczowy w najbliższym czasie.

Wykres Nasdaq
US100 interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 4 listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 4 listopada. Oczywiście rynek będzie się w najbliższym czasie skupiał na wynikach dotyczących wyborów prezydenckich. Jeśli chodzi o same dane makro, o 9:55 poznamy wskaźnik PMI dla usług z Niemiec, a o 10:30 z Wielkiej Brytanii. Z kolei po południu o 14:15 opublikowany zostanie raport ADP z amerykańskiego rynku pracy, a o 16:00 indeks ISM dla sektora usług.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here