Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Metale szlachetne odrabiają straty, czas na powrót do wzrostów?W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na rynku finansowym. Na szczególną uwagą zasługują europejskie indeksy, a  także surowce, gdzie zmienność była najwyższa. Sporo działo się także na dolarze, który wyraźnie zyskiwał w ostatnich dniach. Czy koronawirus ponownie będzie odrywał pierwsze skrzypce i czy faktycznie jest się czego bać?

  • Indeksy w USA zakończyły piątkową sesję na plusie, Dow Jones zyskał 1,34%, S&P500 dodał 1,6%, a Nasdaq zamknął się aż 2,26% wyżej
  • Spadki na złocie i srebrze wyhamowują
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na wyższe (ponad 200 punktowe) otwarcie europejskiej sesji
  • Czy kurs EUR/USD wybroni wsparcie przy 1,1580 USD, a może trend ulegnie załamaniu?
  • W dzisiejszym kalendarzu przemówienie prezes EBC

Kurs euro do dolara blisko kluczowego wsparcia

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować wyraźne spadki na kursie głównej pary walutowej, notowania EUR/USD właściwie z dnia na dzień znajdowały się na niższych poziomach. Przy kolejnym z rzędu teście doszło do wybicia dołem poziomu 1,1750, a następnie ruch w dół był kontynuowana.

Aktualnie patrząc na interwał dzienny, kurs zbliża się do kluczowego wsparcia w średnim terminie. Przy poziomie 1,1580 znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1, który stanowi największą korektę w całym ruchu wzrostowym trwającym od 20 marca. Miejsce to jest także wzmocnione przez mierzenie 50% Fibonacciego ostatniego impulsu wzrostowego. Jeżeli poziom ten zostałby wybity, zgodnie z metodologią trend zmieni się na spadkowy.

Wykres EUR/USD
EURUSD interwal D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 28 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 28 września. Dziś kalendarz makro jest właściwie pusty, uwagę może zwrócić jedynie przemówienie prezes EBC – Christine Lagarde, które będzie miało miało miejsce o godzinie 15:45. Niemniej inwestorzy z pewnością będą przyglądać się uważnie informacjom dotyczącym koronawirusa, co było już widać w ubiegłym tygodniu. Pandemia zaczyna szerzyć się w coraz szybszym tempie w Europie, co grozi ryzykiem ponownego wprowadzania ograniczeń przez poszczególne rządy.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here