Naga MarketsSzacuje się, że w trakcie poniedziałkowej sesji azjatyckiej Bank of Korea zakupił 1,5 mld USD

Poniedziałek, 8 stycznia wita nas względnie spokojną sesją azjatycką. W Japonii mamy do czynienia z Świętem Pełnoletności, jednak działania koreańskiego banku centralnego sprawiły, że ostatnie godziny na rynku walutowym stały się obiektem zainteresowania mediów. 


W trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej mieliśmy do czynienia z silnym ruchem wzrostowym na parze dolara amerykańskiego do południowokoreańskiego wona. W kilka minut KRW osłabiło się o 0,7% względem USD co wskazuje na ingerencję rządu w Seulu.

Koreańczycy z Południa już minionym tygodniu ostrzegali przed powolnym, acz nieustającym wzrostem wartości KRW na rynku. Jeden z przedstawicieli południowokoreańskiego rząd komentując dzisiejszy ruch na krajowej walucie powiedział dziennikarzom Bloomberg, że Korea Południowa zamierza w przyszłości podejmować surowe kroki w przypadku dalszej aprecjacji wona. Rozmówca dziennikarzy Bloomberg prosił o zachowanie anonimowości.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Tuż przed otwarciem europejskich parkietów USDKRW koryguje nieco nocny ruch w górę:

Niejako w odpowiedzi na dzisiejsze ruchy USDKRW Barclays aktualizuje swoją prognozę na ten tydzień. W porannym komentarzu analitycy banku rekomendują długie pozycje na na dolarze amerykańskim wobec dolara singapurskiego. Zdaniem Barclays wzrostowa presja SGD została wyczerpana i para powinna rozpocząć korektę nawet w przypadku dalszego osłabiania się USD. 

USDSGD dzięki TradingView

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek, 8 stycznia

Przedpołudniem uwagę warto zwrócić na publikację szwajcarskiego CPI (godzina 9:15) oraz indeksu cen nieruchomości z Wielkiej Brytanii (godzina 9:30). Pewną uwagę inwestorów zwrócić mogą również zaplanowane na godzinę 11:00 dane z strefy euro.

Sesja amerykańska upłynie względnie spokojnie, a największe emocje powinny wzbudzić wieczorne wystąpienia członków amerykańskiej Rezerwy Federalnej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here