Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Koniec odbicia na EUR/USD?
Notowania EUR/USD docierają do oporu

Podczas wczorajszej sesji obserwowaliśmy odwrót od amerykańskiej waluty, a także kontynuację wzrostów na rynku akcji w USA. Dziś oprócz danych makro rynki będą się skupiać na zaprzysiężeniu prezydenta elekta Joe Bidena. Na rynku w Stanach Zjednoczonych utrzymuje się wysoki optymizm, a jeśli obecne tempo wzrostów zostanie utrzymane, już wkrótce moze dojść do poprawienia historycznych maksimów na głównych indeksach, szczególnie na Nasdaq, który znajduje się najbliższej ostatnich maksimów.

  • Bitcoin pozostaje w lokalnej konsolidacji
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję pod kreską, Dow Jones zyskał 0,38%, S&P500 zamknął się 0,81% wyżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem -+1,53%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na płaskie otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień w rejonach wczorajszego zamknięcia
  • Kurs EUR/USD dociera do trefy oporu przy 1,2150

Kurs euro do dolara księguje ważny opór

We jednej z ostatnich analiz wspominaliśmy o wsparciu przy 1,2060, gdzie zgodnie z oczekiwaniami pojawiła się reakcja kupujących. Odbicie przyniosło niemal 100 pipsów, przez co notowania dotarły do strefy oporowej przy 1,2150, która pozostaje obecnie kluczowa. Obszar zaznaczony kolorem fioletowym wynika z wcześniejszych reakcji cenowych oraz górnego ograniczenia układu 1:1.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj w tym miejscu pojawili się sprzedający, jednak o poranku strefa jest testowana ponownie. W przypadku odbicia, targetem dla podaży będą ostatnie dołki przy 1,2060. W przeciwnym razie, wybicie się w górę, otworzy drogę w kierunku oporu przy 1,2210.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 20 stycznia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 20 stycznia. O poranku poznamy dane o inflacji konsumenckiej z Wielkiej Brytanii i producenckiej z Niemiec. Z kolei o 11:00 publikowane będą wskaźniki  CPI dla strefy euro.  Natomiast po południu o 14:30 opublikowane zostaną dane o inflacji z Kanady. Nieco później, o 16:00 poznamy z kolei decyzję w sprawie stóp procentowych Banku Kanady.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here