Naga MarketsO ile w ostatnich dniach mówiło się o możliwym wyhamowaniu pandemii w Europie, tak najnowsze dane nie pozostawiają złudzeń. Wczoraj na całym świecie ponownie odnotowano nowy rekord w liczbie odnotowanych przypadków koronawirusa. W Europie nie widać spowolnienia, a aw Stanach Zjednoczonych coraz większa liczba testów na COVID-19 daje wynik pozytywny. Czego spodziewać się po środowej sesji?


Co słychać na rynku o poranku?

  • Wtorkowa sesja na rynku akcji w USA zakończyła się nieznacznie pod kreską, indeks S&P500 stracił 1,6, Nasdaq spadł 0,95%, a Dow Jones zamknął się 1,85% niżej
  • Jednak w godzinach nocnych możemy obserwować mieszane nastroje , indeksy z Chin i Australii notowane są wyżej, a indeksy z Japonii i Korei Południowej spadają
  • Kontrakt na indeks DAX wskazuje na ponad 2% lukę spadkową na otwarciu sesji kasowej
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wciąż rośnie, wczoraj przybyło nieco ponad 73 tysiące chorych, zmarło także rekordowo dużo osób, czyli ponad 4500, aktualnie na całym świecie już 869 tys. osób zachorowało na COVID-19, z czego prawie 43 tys. to zgony

Zobacz także: Złoto pozostaje w trendzie wzrostowym, czas na atak tegorocznych szczytów

Kurs funta do dolara z szansą na dalszą zwyżkę?

Patrząc technicznie na kurs funta do dolara na interwale H4, możemy zauważyć że cena zdołała wybić w ubiegłym tygodniu kluczową strefę oporową przy 1,2050, która aktualnie powinna działać jako wsparcie. Korekta z jaką mamy do czynienia po weekendzie jest niewielka i niewykluczone, że w kolejnych dniach zobaczymy dalsze wzrosty na GBPUSD. aktualnie najbliższy opór stanowi strefa przy 1,2500, gdzie znajdują się piątkowe maksima. Wsparciem jest z kolei wspomniana strefa przy 1,2050, gdzie dodatkowa znajduje się geometria 1:1.

Wykres funta do USD
GBPUSD interwał H4

Pandemia jednak nie zwalnia

W ubiegłym tygodniu liczba nowych przypadków koronawirusa z dnia na dzień wzrastała coraz szybciej. Niemniej po weekendzie było widać nieznaczny spadek dynamiki. Jednak wraz z napływem nowych danych – za wtorek, ponownie możemy obserwować lawinowy wzrost liczby zachorowań na COVID-19. Wczoraj na całym świecie przybyło ponad 73 tysiące nowych przypadków. Rekordowo wysoka była także liczba zgonów, tylko wczoraj wyniosła ona ponad 4500. Sytuacja wciąż jest więc poważna i jak widać do zahamowania pandemiii jescze daleko.

Liczba przypadków koronawirusa 1 kwietnia 2020
źródło: www.worldometers.info

Zobacz także: WIG20 zyskuje +2,4% i powraca nad 1500 pkt. Akcje PGNiG rosły o ponad 15%

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 1 kwietnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy ważniejszych danych makro, niemniej i tak nie ma to większego znaczenia ponieważ aktualnie odczyty makroekonomiczne nie są tak istotne dla inwestorów. Najważniejsze jest to jak będzie przebiegał dalszy rozwój pandemii koronawirusa i to w jaki sposób będa regować poszczególne rządy i banki centralne. Zmienność wciąż powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

Zobacz także: Koronawirus wywoła największy kryzys od 1945 r.? Komentuje P. Kwiecień

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here