Naga MarketsIndeksy giełdowe w USA biją rekordy, Nasdaq i S&P500 najwyżej w historiiPoniedziałkowa sesja nie obfitowała raczej w większą zmienność, ruchy były standardowe jak na poniedziałek. Za sprawą utrzymujących się dobrych nastrojów na rynku akcji, w USA ponownie mogliśmy obserwować rekordowo wysokie poziomy na dwóch indeksach giełdowych. Nasdaq i S&P500 znalazły się najwyżej w historii. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja techniczna na rynku indeksów w Stanach Zjednoczonych i czy warto jest szukać korekty.


Indeksy w USA biją kolejne rekordy

Z racji utrzymujących się dobrych nastrojów, po raz kolejny mogliśmy obserwować wyższe poziomy na rynku akcji w Stanach Zjednoczonych. Zmienność utrzymywała się raczej na niskim poziomie, indeksy za oceanem rozpoczęły dzień od luk wzrostowych, po czym mozolnie podążały w górę, zamykając się na rekordowo wysokich poziomach. Wczoraj Nasdaq dodał kolejny 1%, z kolei S&P500 i Dow Jones zyskały odpowiednio 0,68% i 0,28%. Pozytywny sentyment jest napędzany przez deeskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz zbliżającym się terminem podpisania fazy pierwszej umowy handlowej, do którego ma dojść już jutro w USA.

Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie S&P500, który w ostatnim czasie bez większego trudu pokonuje kolejne opory. Biorąc pod uwagę ostatni pozytywny sentyment, szukanie pozycji krótkich nie wydaje się dobrym pomysłem. Co prawda na takim rynku istnieje spore ryzyko wystąpienia dynamicznej korekty spadkowej, niemniej jak do tej pory każdy ruch w dół jest szybko niwelowany. W przypadku tak silnego rynku nie należy szukać oporów. Jedyne co można zrobić to wyznaczyć wsparcia i w przypadku spadków szukać reakcji popytowej. Najbliższe wsparcie US500 wypada przy poziomie 3215 pkt, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu Overbalance oraz wcześniejsze reakcje ceny. Zaznaczona kolorem niebieskim korekta jest największym układem od początku października. Dopóki nie dojdzie do jej zanegowania, nie ma mowy o większych spadkach.

Wykres US500
US500 interwał H4

Zobacz także: Kurs franka do złotego w konsolidacji, CHFPLN bez jasnego kierunku

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na wtorek 14 stycznia

Podczas dzisiejszej sesji zmienność powinna pozostać raczej na niskim poziomie. Kalendarz makroekonomiczny na wtorek jest właściwie pusty. Dziś uwagę inwestorów mogą przykuć jedynie dane o inflacji w USA, które poznamy o godzinie 14:30. Oczekiwania rynkowe kształtują się na poziomie poprzedniego odczytu, dlatego aby doszło do większych ruchów musielibyśmy zobaczyć odchylenie od prognozy. Późnym wieczorem zostanie także opublikowany raport API odnośnie ropy naftowej.

Kalendarz wydarzeń na wtorek
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com
Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here