Naga MarketsNiemiecki indeks giełdowy DAX rekordowo wysoko, 14000 pkt przed namiPrzed nami pierwsza sesja handlowa w tym tygodniu. Pomimo, że w dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym brakuje odczytów makroekonomicznych, to na rynku dzieje się sporo. Nastroje na rynku akcji są bardzo dobre, a kurs euro do dolara kontynuuje spadki. Przed weekendem doszło tam do wybicia kluczowej bariery wsparcia przy 1,09, co otworzyło drogę do większej przeceny. Poniżej przyjrzymy się jednak temu, jak wygląda sytuacja techniczna na niemieckim indeksie giełdowym DAX, który po raz kolejny znalazł się na rekordowo wysokich poziomach. 


Niemiecki indeks giełdowy nie przestaje rosnąć

W ostatnim czasie możemy obserwować na prawdę dobre nastroje na rynku akcji. Inwestorom nie przeszkadzają nawet niepokojące wiadomości z Chin, gdzie ciągły rozwój koronawirusa z pewnością niekorzystnie przełoży się na stan tamtejszej gospodarki. A z racji tego, że Chiny są jedną z największych światowych gospodarek, skutki będa odczuwalne globalnie. Jednak na razie konsekwencje epidemii są trudne do oszacowania.

Można więc powiedzieć, że inwestorzy nie zachowują się ostatnim czasie dość nieracjonalnie, panika na rynku akcji była chwilowa, po czym ponownie obserwowaliśmy wzrosty i wyjście na nowe historyczne maksima zarówno w USA jak i Niemczech. Zobaczmy jak wygląda sytuacja na indeksie DAX, gdzie nowy tydzień zaczyna się na wyższych poziomach. Na interwale W1 kluczowa pozostaje strefa przy 13600 pkt., dopóki notowania znajdują się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa.

Wykres Daxa
DAX interwał W1

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy – D1, również na razie nie ma podstaw do myślenia o większej korekcie spadkowej. Główna tendencja pozostaje wzrostowa i niewykluczony jest atak na mierzenia zewnętrzne Fibo. Pierwszy opór powinno stanowić zniesienie 127,2%, z kolei w przypadku jego pokonania, notowania mogą ruszyć nawet w kierunku 14100 pkt., gdzie znajduje się współczynnik 161,8%.

Wykres Daxa

DAX interwał D1

Zobacz także: Słaby tydzień dla polskiego złotego, PLN zyskał jedynie do euro EUR

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na poniedziałek 17 lutego

Dzisiejszy kalendarz nie jest obfity w dane makro. Zmienność powinna utrzymywać się raczej na niskim poziomie. Ponadto warto zaznaczyć, że w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie rynki będą zamknięte z racji święta. W USA odbywają się Urodziny Waszyngtona, a w Kanadzie Dzień Rodziny. 

Dane makro
Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com

Zobacz także: Trader21: Banki centralne dodrukiem i ujemnymi stopami okradają nas, zwykłych ludziConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here