Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kiepski początek tygodnia na rynku akcji, DAX otworzy się dziś pod kreską
Poranny przegląd rynków

O ile pod koniec ubiegłego tygodnia mogliśmy obserwować próbę odrabiania strat na indeksach giełdowych w Europie, tak poniedziałkowa sesja nie zapowiada się najlepiej. Kontrakty terminowe na główne indeksy wskazują na otwarcie na sporym minusie, na DAX jest to niemal 200 punktów poniżej piątkowego zamknięcia. Czy czeka nas kontynuacja spadków na głównych parkietach na Starym Kontynencie?

  • Indeksy w USA zakończyły piątkową sesję mieszanie, Dow Jones stracił 0,1%, S&P500 zamknął się 0,34% wyżej, a Nasdaq dodał 0,37%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszego handlu, DAX ma rozpocząć sesję ok. 200 punktów niżej
  • Kurs EUR/USD rozpoczyna nowy tydzień od nieznacznych spadków, notowania po 1,1830 USD o poranku

DAX z perspektywą dalszych spadków?

Pod koniec ubiegłego tygodnia obserwowaliśmy przejęcie inicjatywy przez kupujących, co doprowadziło do korekty wzrostowej na rynku akcji w Europie. Niemnie jak widać po kontraktach terminowych, na niewiele się to zdało. Główne indeksy giełdowe w Europie otworzą się dziś na sporej stracie. Oczywiście za taki stan rzeczy należy winić ciągłe obawy o rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa. W weekend sytuacja nie uległa poprawie, przez co ryzyko wprowadzania kolejnych restrykcji rośnie.

Patrząc na sytuację techniczną na niemieckim indeksie giełdowym – DAX, wygląda ona paskudnie. O ile w czwartek mogliśmy obserwować obronę kluczowego wsparcia. Tak aktualnie notowani ponownie się do niego zbliżają. Jeżeli dojdzie do wybicia poziomu 12300 pkt, będzie można mówić o pokonaniu linii szyi szerokiego układu RGR, a co za tym idzie – pojawi się sygnał spadkowy.

Wykres Dax
DAX interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 26 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 26 października. Podczas sesji europejskiej należy zwrócić uwagę na publikację wskaźnika nastrojów biznesowych IFO, który poznamy o godzinie 10:00. Z kolei po południu, o 15:00 opublikowane zostaną dane z rynku nieruchomości z USA.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here