Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweTemat Brexitu nie wywołuje już takich emocji jak jeszcze przed tygodniem. Aktualnie trwa spór o datę wyjścia z Unii. Boris Johnson chce przedterminowych wyborów. Jak mówi premier UK, jeśli parlament chce mieć więcej czasu na analizę wynegocjowanej przez niego umowy, musi zgodzić się na wcześniejsze wybory. Johnson chce aby odbyły się one 12 grudnia. Zobaczmy czego oczekiwać po dzisiejszej sesji i jak prezentują się wykresy GBPUSD oraz niemieckiego indeksu DAX. 


Brak ważniejszych danych na poniedziałek

Podczas dzisiejszej sesji brakuje ważniejszych odczytów makro, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynek. Co prawda temat Brexitu nie wywołuje już takich emocji jak jeszcze przed tygodniem, niemniej każde doniesienia z Wielkiej Brytanii mogą powodować podwyższoną zmienność na GBP. Dziś publikowane będą mniej istotne odczyty z USA, o godzinie 13:30 poznamy między innymi bilans handlowy. Ponadto o 16:00 przemawiać będzie ustępujący ze stanowiska prezes EBC- Mario Draghi.

Kalendarz makro na poniedziałek 28 października

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com

Zobacz także: UE przygotowuje się do elastycznego opóźnienia Brexitu

Kurs funta z szansą na większą korektę

Kurs funta do dolara GBPUSD zatrzymał się pod koniec ubiegłego tygodnia na wysokości kluczowego wsparcia. Poziom 1,2815 pozostaje kluczowym wsparciem. Dopóki kurs znajduje się powyżej, istnieje szansa na kontynuację trendu wzrostowego, ruch może przyspieszyć w momencie pokonania linii poprowadzonej po ostatnich lokalnych wierzchołkach. Niemniej w momencie wybicie dołem, korekta spadkowa może przybrać na sile (pierwszy cel 1,27). Cen znajduje się więc w kluczowym miejscu o poranku.

Wykres funta
GBPUSD interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX pozostaje w trendzie wzrostowym

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować dalsze wzrosty na niemieckim indeksie giełdowym DAX, tym samym tendencja pozostaje bez zmian. Pomimo zdecydowanie mniejszej zmienności, piątkowa sesja zakończyła się na wysokości tegorocznych maksimów. Kurs znajduje się “wysoko”, jednak nie jest to sygnał do korekty. Gdyby jednak taka się pojawiła, jako wsparcie należy traktować dolne ograniczenie układu Overbalance.

Wykres Daxa
DAX interwał H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here