Naga MarketsJapoński jen jest zdecydowanym wygranym rynku walutowego po sesji azjatyckiej oraz na przestrzeni całego tygodnia. JPY traktowany jako bezpieczna przystań wśród inwestorów FX kontynuuje popytowe momentum dzięki rosnącemu napięciu na linii USA – Chiny, które przez media okrzyknięte zostało wojną handlową. Dodatkowo na konflikcie traci USD, a kolejną falę zmienności przynieś mogą publikowane w godzinach popołudniowych dane makroekonomiczne.


Spokojna sesja w Europie, ważne dane z Ameryki Północnej

Po mocno obciążonym kalendarzu makroekonomicznym przez większość tygodnia – w którym znalazło się między innymi miejsce na decyzję w sprawie stóp procentowych FOMC i BoE – piątek powinien upłynąć bez większych emocji po europejskiej stronie rynków.

Sytuacja będzie wyglądała zgoła inaczej w trakcie sesji amerykańskiej, kiedy poznamy wyniki kanadyjskiej sprzedaży detalicznej i inflacji CPI. Z USA napłyną natomiast dane o zamówieniach na środki trwałe oraz sprzedaży nowych domów:

Źródło: pl.investing.com

W związku z nagromadzeniem danych kanadyjsko-amerykańskich, warto dzisiaj zwrócić uwagę na notowania USD/CAD. Nad poziomem 1,2900 (maksima z października-grudnia 2017) oraz 23,6% zniesienia Fibonacciego utworzył się bowiem popytowy pin bar:

USD/CAD D1

 

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!

USD/JPY najniżej od 2016 roku, indeks jena wystrzelił w górę

Umocnienie jena i osłabienie dolara amerykańskiego najwyraźniej widać na parze łączącej obie waluty. USD/JPY od początku roku ma na swoim koncie 8 tygodni spadkowych i zaledwie 3 tygodnie wzrostowe. Deprecjacja z ostatnich sesji przyczyniła się do wybicia nowych dołków w 2018 oraz zejścia do poziomów obserwowanych ostatni raz w listopadzie 2016:

USD/JPY D1

Co ciekawe, cenę wyraźnie w ryzach trzymają zniesienia Fibonacciego rysowane po dynamicznych wzrostach sprzed kilkunastu miesięcy. Po ostatecznym wybiciu 61,87% (w lutym 2018), cena tym razem dochodzi do 78,6%. W tym momencie miesięczna konsolidacja pokrywa się z mierzeniami Fibo. Jej wybicie dołem otworzy drogę do poziomu 100,00, natomiast ewentualne wyjście górą do ponownego testu 110,00 (maksima lutowe). Ataki popytu blokować będzie jednak dodatkowo SMA, która od początku roku stanowi dynamiczny opór.

Aprecjację jena dokładnie pokazuje również indeks JPY będący średnią ważoną wartości wobec koszyka głównych walut:

Źródło: Stooq.pl

Umocnienie jena pod koniec tygodnia może być kontynuowane. Chiny twierdzą bowiem, że zareagują własnymi działaniami na akcje wykonywane przez Stany Zjednoczone. Negocjacje poprzez WTO najprawdopodobniej odpadają – jak wynika z informacji podawanych przez stronę amerykańską.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here