Naga Markets


Najważniejszym wydarzeniem sesji azjatyckiej pozostaje publikacja szacunków japońskiego PKB w trzecim kwartale tego roku. Dane pozytywnie zaskoczyły inwestorów, którzy zdecydowali się na kupno przecenionego ostatnio jena. 


Lepsze od prognozowanych dane kwartalne wspierają japońskiego jena. Ostatnie szacunki dynamiki PKB choć pogorszyły się względem poprzednich, to jednak nie są aż tak złe jak tego oczekiwano.

Gospodarka Japonii rozszerzyła się według ostatnich prognoz o 1,4% względem kwartału poprzedniego. Wartość ta choć niższa od wcześniejszych 2,6% nie jest jednak tak negatywną wiadomością na jaką się nastawialiśmy. Konsensus rynkowy przed odczytem wynosił zaledwie 1,3%.

Drugim co do wagi odczytem, który jednak spowodował znacznie większe ruchy na rynku walutowym były dane z australijskiego rynku pracy. Indeks wynagrodzeń w trzecim kwartale wzrósł o jedyne 0,5% (2,0%) k/k (r/r). Niższa dynamika wzrostu płac w Australii wystarczyła by dolar australijski zaczął się drastycznie osuwać. Na początku sesji europejskiej AUD traci do dolara amerykańskiego niemal 0,7%.

Największe ruchy w trakcie sesji azjatyckiej odnotowaliśmy jednak na crossie AUDJPY. Para na otwarciu sesji w Europie zniżkuje niemal 100 pips sięgając poziomów nie widzianych od sierpnia tego roku:

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 15 listopada

Przed południem najważniejszym wydarzeniem będzie publikacja raportów z brytyjskiego rynku pracy. O godzinie 10:30 poznamy zmianę zatrudnienia w październiku, stopę bezrobocia oraz indeks średniego wynagrodzenia.

O godzinie 14:30 opublikowany zostanie amerykański indeks CPI. Prognozy wskaźnika ukształtowały się na poziomie 0,1% m/m wobec 0,5% poprzednio. Razem z szerokim CPI poznamy również bazowy wskaźnik inflacji konsumenckiej (Core CPI).

Równolegle do danych o inflacji opublikowany zostanie najnowszy raport sprzedaży detalicznej w Stanach. Również i w tym przypadku prognoza rynku mówi o spowolnieniu dynamiki wzrostu wskaźnika (0,1 wobec 1,6% poprzednio). O godzinie 16:30 opublikowane zostaną dane dotyczące amerykańskich zapasów ropy naftowej i będzie to publikacja symbolicznie kończąca dzisiejszą sesję.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 15.11.2017
Następny artykułOd inwestora do scalpera – Silver coraz bliżej wybicia z trójkąta
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here