Naga MarketsSpełniły się wczorajsze prognozy analityków Royal Bank of Canada, którzy liczyli na bardziej jastrzębią retorykę Jerome Powella. Prezes Fed upewnił nas w tym, że kierowany przez niego Bank będzie trzymał się dotychczasowej ścieżki stopniowych podwyżek stóp procentowych. Mimo to, bycza presja, która widoczna była jeszcze wczoraj na wykresach powoli się wyczerpuje…


Spoglądając na wycenę dolara amerykańskiego na tle pozostałych walut koszyka G8 dostrzegamy, że zmienność na rynku nie była w ostatnich godzinach zbyt wysoka. USD traci w stosunku do AUD i JPY zyskując jedynie wobec bezpiecznego CHF. Stopy zwrotu na pozostałych parach walutowych są bliskie zera:

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowy prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell wygłosił wczoraj swoje pierwsze zeznanie półroczne na temat polityki monetarnej. Stojąc przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów, następca Yellen przyznał, że zdaniem FOMC, dalszy stopniowy wzrost stóp funduszy federalnych będzie najlepiej sprzyjał osiągnięciu obu naszych celów. Pełne zatrudnienie, które zdaniem dużej części ekonomistów już jest faktem w Stanach Zjednoczonych oraz utrzymanie inflacji na poziomie 2% r/r są najważniejszymi zadaniami jakie postawiła przed sobą Rezerwa Federalna. Jednocześnie, nowy prezes Fed obiecał, że będzie dążył do utrzymania równowagi pomiędzy powrotem dwuprocentowej inflacji, a staraniami uniknięcia przegrzania gospodarki.

To nie koniec…

Choć wczorajsza sesja absorbowała uwagę inwestorów, to przed nami wciąż kilka ważnych publikacji makroekonomicznych z Stanów Zjednoczonych. Wydaje się, że najważniejszym raportem będzie drugi szacunek amerykańskiego PKB w czwartym kwartale minionego roku.

Analitycy Barclays w swoim porannym komentarzu rynkowym przyznają, że spodziewają się spadku szacunków PKB do poziomu 2,4% k/k. Wcześniejsze prognozy wskazywały na wzrost gospodarczy na poziomie 2,6%. Zdaniem banku dane jakie spłynęły z rynku od ostatniego szacunku PKB wskazują, że rewizja wartości wskaźnika jest prawdopodobna. Szczególnie niższa dynamika wzrostu sprzedaży detalicznej oraz wydatków budowlanych wskazują, że ogólny poziom wydatkowania gospodarstw domowych oraz sektora publicznego w ostatnim kwartale był niższy niż spodziewany.

Ważnym odczytem z pewnością jest też Chicago PMI, które jest jednym z głównym tematów komentarza analityków Nomury. Bank bazując na danych z ankiet Empire State oraz Philladelphia Fed prognozuje, że wartość wskaźnika może spaść nieznacznie o 0,7 pp do poziomu 65,0 punktów.

Codzienne komentarze Dużych Graczy znajdziesz w FxWatcher>>>

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 28 lutego

Po wyraźnie gorszych danych z Chin gdzie indeks PMI wyniósł zaledwie 50,3 punktu wobec prognoz na poziomie 51,4 czekamy na dane z niemieckiego rynku pracy. Analitycy szacują, że poziom bezrobocia za naszą zachodnią granicą spadnie w lutym o 17 tys. osób. Jednocześnie stopa bezrobocia w Niemczech powinna utrzymać się na poziomie 5,4%.

Godzinę po danych z Niemiec zapoznamy się z wstępnymi wyliczeniami indeksu CPI w strefie euro. Prognozy wskaźnika mówią o 1,2% wzroście w ujęciu rocznym. Każdy wyższy odczyt powinien być traktowany jako pozytywna niespodzianka.

Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO. Sprawdź ofertę brokera lub dowiedz się w jaki sposób handlując w STO możesz zdobyć iPhone X>>>

O godzinie 14:30 skupiać będziemy się przede wszystkim na publikacji drugiego szacunku amerykańskiego PKB. Równolegle w Kanadzie opublikowane zostaną wskaźniki RMPI oraz IPPI. Na kwadrans przed godziną 16:00 poznamy najnowsze Chicago PMI natomiast piętnaście minut później raport zmiany w poziomie sprzedaży nieruchomości w toku. O godzinie 16:30 opublikowane zostaną ważne dane dotyczące rynku ropy naftowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – nowy szef FED wspiera dolara
Następny artykułGuten Morgen DAX 28.02.2018
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here