Naga Markets


Ostatnie kilkanaście godzin przyniosły nam dwie decyzje w sprawie stóp procentowych ważnych banków centralnych. Wczoraj poznaliśmy aktualną pozycję Europejskiego Banku Centralnego. Jastrzębi Draghi nie wystarczył, żeby pomóc euro. Wspólna waluta po początkowych wzrostach runęła w dół i testuje obecnie nowe krótkoterminowe dołki.

Skupmy się jednak na Japonii. Tak jak się spodziewano, polityka monetarna kraju nie uległa zmianie. Ważniejsze jest to, co do przekazania miał Kuroda. Przede wszystkim, Bank Japonii nie zmienia horyzontu czasowego dla osiągnięcia celu inflacyjnego. Trzeba jednak pamiętać, że to nadal jest tylko prognoza, a nie twarda granica. Jeśli inflacja nie zdąży osiągnąć 2% w 2019 roku, to wcale nie oznacza, że Bank Japonii będzie starał się jej pomóc poprzez dalsze luzowanie.

Co jeszcze mogliśmy usłyszeć od Kurody? Sentyment wzrostowy ma zostać zachowany w 2019 i 2020 roku. Bank centralny nadal za swój główny cel stawia osiągnięcie inflacji na poziomie 2%. Mimo że BoJ nie planuje wprowadzenia większego luzowania polityki monetarnej, to w sytuacji wyjątkowej zostaną zastosowane dodatkowe środki. USDJPY reaguje na słowa Kurody niewielkim osłabieniem, jednak ciężko mówić o gwałtownym ruchu.

Niewielkie wzmocnienie USDJPY po słowach Kurody

Co dziś nas jeszcze czeka?

Przed 10 poznamy dane dotyczące niemieckiego rynku pracy. Bundesbank ostatnio oświadczył, że dane z pierwszego kwartału nie wyglądają zbyt ciekawie, więc może nas czekać niespodzianka. O 10:30 nastąpi publikacja wyników PKB w Wielkiej Brytanii, tutaj raczej nie powinno się nic szczególnego wydarzyć. Za to o 16 może się trochę więcej podziać na funcie, odbędzie się wystąpienie prezesa Banku Anglii.

W USA poznamy dane dotyczące PKB w pierwszym kwartale roku, a także indeks nastroju konsumentów. EURUSD znajduje się obecnie poniżej 1,21 i być może zobaczymy niedługo rajd na ważne wsparcie na 1,20.

EURUSD testuje nowe dołki. Czyżby szykował się atak na 1,20?

Kalendarz makroekonomiczny na piątek, 27 kwietnia

Sponsorem codziennych analiz jest broker FX88 dający swoim klientom dostęp do rachunku ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraztokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here