Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Jak zareaguje kurs dolara na dane o sprzedaży detalicznej z USA?
Poranny przegląd rynków

W nocy poznaliśmy dane z Chin, gdzie lipcowa produkcja przemysłowa wypadła gorzej od oczekiwań. Słabsza okazała się również sprzedaż detaliczna za ubiegły miesiąc. Z kolei podczas dzisiejszej sesji inwestorzy skupią się na danych o sprzedaży detalicznej w USA, która poznamy o godzinie 14:30. Warto również wspomnieć, że w weekend mają się odbyć rozmowy handlowe pomiędzy przedstawicielami Chin i USA.

  • Metale szlachetne zakończyły wczorajszą sesję wyżej, jednak dziś o poranku obserwujemy cofnięcie
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję mieszanie, indeks S&P500 nie zdołał osiągnąć historycznych maksimów i stracił 0,2%, z kolei Dow Jones o Nasdaq dodały odpowiednio 1,05% i 2,4%
  • Indeks DAX otwiera się nieznacznie pod kreską

Kurs dolara do euro w lokalnej konsolidacji

W ostatnim czasie możemy obserwować lokalny ruch boczny na EUR/USD. Kurs dwukrotnie odbił się od strefy oporowej przy 1,19 USD, a takę kilak razy wybronił wsparcie przy 1,1740, które wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1 oraz mierzenia 23,6% Fibonacciego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dopóki notowania utrzymują się pomiędzy dwoma wspominanymi poziomami, bazowym scenariuszem jest dalszy ruch boczny. Dopiero wybicie któregoś z nich, może doprowadzić do większego ruchu trendowego. Z kolei patrząc typowo intraday, należy mieć na uwadze wsparcie przy okrągłym poziomie 1,18. Dziś pretekstem do większej zmienności mogą być dane o sprzedaży detalicznej z USA (14:30).

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 14 sierpnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na piątek. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy dużej ilości kluczowych odczytów, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynki. O godzinie 11:00 poznamy wskaźnik PKB ze strefy euro. Z kolei po południu warto zwrócić uwagę na dane o sprzedaży detalicznej w USA, które zostaną opublikowane o godzinie 14:30.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here