Naga MarketsIran atakuje! Cena złota wystrzeliła w górę, uncja powyżej 1600$Na początku tygodnia mogliśmy obserwować sporą lukę otwarcia na rynku złota. Kurs otworzył się na wyższych poziomach z powodu zamachu na irańskiego generała – Sulejmaniego. Pomimo, że od razu w poniedziałek doszło do korekty, tak wczorajsza świeca D1 ponownie zakończyła się popytowo. Dodatkowo w nocy iran wystrzelił rakiety w kierunku amerykańskich baz, co doprowadziło do zwiększenia obaw o konflikt na linii USA – Iran. Ruch nalezy teraz do Donalda Trumpa. Obecnie czekamy na przemówienie prezydenta USA. 


Cena złota wystrzeliła w górę

W nocy mogliśmy obserwować spore ruchy na rynku metali szlachetnych jak i rynku akcji. Wszystko za sprawą wzrostu napięć na Bliskim Wschodzie. Zmienność pojawiła się tuż po północy, kiedy poznaliśmy informacje o wystrzeleniu rakiet w stronę amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Iraku.

Za sprawą obaw o wojnę pomiędzy Iranem, a USA cena złota wystrzeliłą w górę. Aktualnie ruch jest korygowany, niemniej przez chwilę uncja kosztowała nawet 1610$. Trend pozostaje wzrostowy a dalszy wzrost napięć powinien wspierać ruch w kierunku północnym. Aktualnie trwają rozmowy Donalda Trumpa z sekretarzem stanu i sekretarzem obrony w Białym Domu. Czekamy na oświadczenie prezydenta USA.

Wykres ceny złota
Złoto wystrzeliło w górę

Zobacz także: Cena złota nawet po 1600$ w 2020 roku. Co z innymi surowcami?

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na środę 8 stycznia

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym znajduje się kilka odczytów, które mogą się przełożyć na większą zmienność. Już o godzinie 8:00 poznamy dane z Niemiec – zamówienia w fabrykach. Następnie warto zwrócić uwagę na decyzję w sprawie stóp procentowych w Polsce – godzina 13:00. Z kolei najważniejszym wydarzeniem dnia powinna być publikacja raportu ADP, który pokaże oczekiwania przed piątkowymi Payrollsami. Inwestorzy oczekują wzrostu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 160k (poprzednio było to 67k). Ponadto o godzinie 16:30 zostaną opublikowane dane o zapasach ropy naftowej.

Kalendarz wydarzeń makro na środę
Kalendarz makroekonomiczny na środę, źródło: investing
Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here