Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Inwestorzy wyczekują decyzji Rezerwy Federalnej, co z kursem dolara?
Co zrobi Fed, jak zareaguje dolar?

Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy będą wyczekiwać na wieczorną decyzję Rezerwy Federalnej, która zdecyduje o poziomie stóp procentowych w USA. Będzie to niewątpliwie wydarzenie tygodnia, dlatego też zmienność na kursie dolara, jak i na rynku akcji powinna być podwyższona. Wczoraj kurs euro do dolara kontynuował zwyżkę, jednak czy trend zostanie utrzymany? Zapraszamy na poranny przegląd.

  • Sesja w USA zakończyła się pod kreską dla S&P500 i Dow Jones, z kolei NASDAQ zyskał 0,29%
  • Mieszane nastroje na rynku akcji w Azji, Nikkei i KOSPI w rejonach punktu odniesienia, S&P/ASX200 rośnie 0,2%, a indeksy w Chinach znajdują się nieznacznie pod kreską
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX wskazuje na otwarcie niewielką luką wzrostową
  • Kurs euro do dolara kontynuuje zwyżkę
  • Pomimo ciągle rosnącej liczby zarażeń COVID-19, kolejne kraje decydują się na luzowanie obostrzeń

Kurs dolara przed decyzją Fed

W poniedziałkowym porannym przeglądzie rynków wskazywaliśmy na istotność wsparcia przy poziomie 1,1250. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami kurs EUR/USD przetestował ten poziom, po czym ruszył w górę. Tym samym zgodnie z metodologią Overbalance tendencja wzrostowa została utrzymana. Co dalej?

Dziś inwestorzy będą czekać na decyzję Fed, którą poznamy o godzinie 20:00. Z kolei konferencja prasowa Jerome Powella rozpocznie się 30 minut później. Rynki nie oczekują zmiany poziomu stóp procentowych, niemniej

Patrząc na sytuację techniczną na EUR/USD, wciąż obowiązuje tendencja zwyżkująca. Po reakcji popytowej na dolnym ograniczeniu układu Overbalance, tendencja wzrostowa została utrzymane. Dlatego też dziś możliwy jest atak na mierzenie 88,6% Fibo. jeżeli zostanie ono wybite kolejnym oporem jest współczynnik 100%.

Wykres EUR/USD

EUR/USD kontynuuje zwyżkę

Luzowanie obostrzeń mimo wzrostu liczby zachorowań

W tym tygodniu została przekroczona bariera 7 milionów odnotowanych przypadków zarażeń wirusem COVID-19. Patrząc na poniższy wykres, średnia zarażeń z ostatnich 7 dni, która została zaznaczona kolorem niebieskim wciąż jest nachylona ku górze, co nie wygląda zbyt optymistycznie. Tendencja cały czas jest zwyżkująca, dlatego też nie można jeszcze mówić o opanowaniu pandemii. Niemniej pozytywem jest fakt, iż pomimo większej ilości zachorowań, śmiertelność spada.

Liczba przypadków koronawirusa 10 czerwca 2020
Źródło: www.worldometers.info

Inwestorzy wyraźnie ignorują możliwość wystąpienia kolejnej fali pandemii, licząc cały czas na szybki powrót do normalności. Kolejne kraje decydują się na luzowanie obostrzeń, co może prowadzić do zwiększania się liczby chorych. Niemniej rynek bierze w tej chwili pod uwagę szybkie odmrażanie gospodarek i wyjście z recesji, co wspiera wzrosty na rynku akcji.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 10 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 10 czerwca. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy czekają głownie na wieczorne posiedzenie i decyzję FED. Oprócz tego poznamy dane o inflacji z USA oraz zapasy ropy naftowej.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here