Naga MarketsIndeksy w USA giełda Wall streetDziś główne rynki europejskie rozpoczęły sesję od ruchów w negatywnym terytorium, ponieważ inwestorzy czekają na publikację dzisiejszych danych. Oczekuje się, że strefa euro opublikuje wstępne szacunki dotyczące danych na temat zmiany bezrobocia w trzecim kwartale, jak również dane dotyczące bilansu handlowego i drugie szacunki dotyczące wzrostu PKB w trzecim kwartale dla strefy euro. Czy rynki będą w stanie odrobić część spadków podczas piątkowej sesji?

  • Dziś inwestorzy oczekują ważnych danych dla ostatniej sesji tygodnia
  • Wczorajsza przecena głównych indeksów w centrum zainteresowania
  • Zdaje się, że indeksy mają dziś szansę na odrobienie części spadku
  • Na ile dane w tym jednak pomogą?

Główne indeksy pod znakiem odrabiania spadków

Dziś z kluczowych informacji dowiadujemy się, że niemiecki minister zdrowia Jens Spahn stwierdził, że jest zbyt wcześnie, aby ocenić, czy ograniczenia wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa powinny zostać przedłużone czy też zniesione. Urzędnik zauważył, że rząd nie powiedział, że “sprawy wrócą do normy” po listopadzie, kiedy wdrożył te środki.

Tymczasem rząd Wielkiej Brytanii pracuje nad skróceniem obecnego okresu kwarantanny dla osób przybywających do kraju. Jak podaje sekretarz ds. transportu Grant Shapps – informacje o tym, co dokładnie będzie to oznaczać dla międzynarodowych podróży, zostaną wkrótce wydane. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w Anglii i Walii, ludzie mogą opuszczać kraj tylko z powodu “pracy, edukacji lub innych prawnie dozwolonych powodów”. Ci, którzy przyjeżdżają z obszarów uznanych za ryzykowne, muszą wyizolować się na 14 dni.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 13 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 13 października. O poranku strefa euro opublikuje wstępne szacunki dotyczące danych na temat zmiany bezrobocia w trzecim kwartale, jak również dane dotyczące bilansu handlowego i drugie szacunki dotyczące wzrostu PKB w trzecim kwartale dla strefy euro.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here