Naga MarketsEuro czeka na EBC, kurs dolara CAD i jen na posiedzenie BoC oraz BoJDolar amerykański rośnie we wtorek w stosunku do bezpiecznego jena i osłabia się nieco względem bardziej ryzykownych walut we wtorek. Na spadek awersji do ryzyka wpływ miały lepsze wyniki spółek z USA i przebłyski poprawy w stosunkach handlowych pomiędzy USA i Chinami, podczas gdy oczekiwania dotyczące stóp procentowych odbiły się na wykresie euro. Ostatecznie indeks dolara po poniedziałkowym teście miesięcznych maksimów odbijał i kontynuuje skromne wzrosty we wtorek.

  • We wtorkowym kalendarzu publikacji makroekonomicznych istotna jest jedynie godzina 16:00 i dane o zaufaniu konsumentów oraz o ilości sprzedanych nowych nieruchomości w USA
  • W dalszej części tygodnia pojawi się jednak o wiele więcej ważnych odczytów, w tym decyzje trzech dużych banków centralnych
  • Kurs dolara po poniedziałkowym odbiciu próbuje kontynuować we wtorek skromne wzrosty
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs dolara odbija od lokalnych dołków, apetytu na ryzyko nadal wysoki

Kurs dolara wzrósł o 0,2% do 113,93 jenów, a w stosunku do euro utrzymywał się na poziomie 1,1599. Ruch był niewielki, ponieważ inwestorzy oczekują na posiedzenia banków centralnych w Europie, Japonii i Kanadzie w tym tygodniu oraz na dane z Australii i Stanów Zjednoczonych.Wicepremier Chin Liu He i sekretarz skarbu USA Janet Yellen odbyli rozmowę wideo, która – jak wynika z odczytów obu stron – nie była bardzo zacięta.

Tymczasem raporty finansowe doprowadziły amerykańskie rynki akcji na nowe szczyty, a producenta samochodów elektrycznych – spółkę Tesla – do wyceny przekraczającej 1 bilion dolarów.

Wrażliwy na ryzyko dolar australijski wzrósł o około 0,3% i przebił 75 centów amerykańskich do 0,7513, chiński juan był stabilny w pobliżu czteromiesięcznego maksimum na poziomie 6,3845 za dolara, a południowokoreański won osiągnął siedmiotygodniowy szczyt.

– Dolar testował lokalne dołki z powodu większego apetytu na ryzyko na rynku, a to z pojawiło się z powodu lepszych niż oczekiwano wyników – powiedział analityk Bank of Singapore Moh Siong Sim, podczas gdy inwestorzy czekają na dane i posiedzenia banków centralnych, aby uzyskać odpowiedzi gdzie będzie zmierzał rynek..

Indeks dolara amerykańskiego utrzymał się na poziomie 93,877 – pomiędzy jednorocznym maksimum 94,563 osiągniętym na początku miesiąca a jednomiesięcznym minimum 93,483 zanotowanym w poniedziałek. Analitycy spodziewają się, że może on pozostać na tym poziomie przez szereg spotkań banków centralnych w najbliższych dniach.

Euro czeka na EBC, kurs dolara CAD i jen na posiedzenie BoC oraz BoJ
Kurs dolara. Indeks DXY

– Wygląda na to, że dolar odnajduje się w połowie przedziału 93 pkt. – stwierdzili analitycy Westpac w nocie. Uwaga skupia się na danych dotyczących wzrostu gospodarczego w USA w środę, a następnie na posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego w czwartek.

Euro czeka na EBC, Stany Zjednoczone na ważne dane gospodarcze

Oczekiwanie, że EBC odsunie od siebie rynkowe prognozy inflacyjne, jak również słabe wyniki niemieckich badań nastrojów w poniedziałek, osłabiły euro przed czwartkowym posiedzeniem.

Zdaniem analityków Westpac, EBC prawdopodobnie podkreśli swoje gołębie nastawienie, podczas gdy PKB Stanów Zjednoczonych pokaże, że gospodarka odbija się od dna, choć scena pozostaje przygotowana na to, że Rezerwa Federalna ogłosi zmniejszenie zakupów obligacji w przyszłym tygodniu.

– W sumie powinno to utrzymać krótkoterminowe spready rentowności na korzyść dolara i pozostawić dolara w tonie ofertowym – dodali.

Zdaniem analityków ING, EBC ma wiele do omówienie podczas kolejnego spotkania, nie zrobi jednak zbyt wiele, czekając na ostatnie posiedzenie w tym roku, aby podjąć ewentualne decyzje. Więcej na ten temat przeczytasz w tym miejscu.

– Aktualizacja założeń technicznych EBC z połowy sierpnia do nowych realiów rynkowych doprowadziłaby mechanicznie do kolejnego wzrostu projekcji inflacji na lata 2022 i 2023 o 0,1 do 0,2 punktu procentowego, nawet jeśli wzrost rentowności obligacji o około 30 punktów bazowych powinien mieć działanie tłumiące. Pamiętajmy, że we wrześniu projekcje inflacji EBC wynosiły 1,7% na 2022 i 1,5% na 2023 – napisano w raporcie ING.

Euro czeka na EBC, kurs dolara CAD i jen na posiedzenie BoC oraz BoJ
Kurs euro do dolara. Notowania EUR/USD

W kalendarzu również Bank Japonii i Kanady

W tym tygodniu zaplanowane są również posiedzenia banków centralnych w Japonii i Kanadzie, a rosnąca inflacja w Kanadzie zwiększyła presję na decydentów, aby przeciągnąć w czasie podwyżki stóp. Traderzy obserwują środowe spotkanie w poszukiwaniu jakichkolwiek jastrzębich wskazówek.

Dolar kanadyjski wynosi 1,2383 dolara, osiągając w zeszłym tygodniu czteromiesięczny szczyt.

Bank Japonii nie oczekuje żadnych zmian, choć Reuters podał, że decydenci dyskutują nad zakończeniem programu pożyczek COVID-19.

Dane o australijskiej kwartalnej inflacji, które mają być opublikowane w środę, prawdopodobnie również nadadzą ton w sporze pomiędzy rynkami stóp procentowych a zdecydowanie gołębim Bankiem Rezerw Australii (RBA).

Ekonomiści spodziewają się, że wzrost cen konsumpcyjnych w Australii (preferowana przez bank centralny miara) przyspieszył do 1,8% rocznie w kwartale wrześniowym z 1,6% w poprzednich trzech miesiącach.

Fed, RBA i Bank Anglii spotkają się w przyszłym tygodniu, a rynki wyceniały około 60% szans na to, że Bank Anglii podniesie stopy procentowe, aby zapobiec inflacji. Funt szterling umacnia się w związku z perspektywą wyższych stóp i ostatnio utrzymywał się na poziomie 1,3765 USD. Dolar nowozelandzki wzrósł o 0,1% do 0,7174 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomed | amica kurs | giełda benefit | lpp akcje rekomendacje | kurs zl | notowania bitcoina | kghm gpw |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here