Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Inwestorzy czekają na raport NFP, czego oczekiwać po danych z rynku pracy w USA?Podczas dzisiejszej sesji oczy inwestorów będą zwrócone w kierunku Stanów Zjednoczonych. O godzinie 14:30 poznamy raport z rynku pracy, który powinien przyczynić się do wzrostu zmienności. Pozostałymi tematami, które wciąż mogą budzić emocje na rynku są doniesienia dotyczące szczepionki na koronawirusa jak i negocjacje w sprawie budżetu UE i pakietu stymulacyjnego w w USA.

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję na mieszanie, Dow Jones zyskał 0,29%, S&P500 zamknął się 0,06% niżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem +0,23%
  • Po wczorajszych spadkach, indeksy w Europie zaczynają dzień na niewielkim plusie
  • Kurs EUR/USD testuje opór przy 1,2150 USD

Kurs euro do dolara przed raportem NFP

Na głównej parze walutowej – EURUSD, utrzymuje się tendencja wzrostowa. Jeżeli dzisiejsze dane okażą się gorsze od oczekiwań, notowania będą miały szasnę kontynuować ostatni rajd.

Te artykuły również Cię zainteresują
 – Publikacja nastąpi o 14:30. Po raporcie z rynku pracy oczekuje się dalszego wyhamowania tempa przyrostu zatrudnienia, choć oczekiwania istotnej poprawy w 2021 r. powinny neutralizować ewentualne rozczarowania słabymi danymi – napisali analitycy TMS.

Patrząc technicznie na wykres, notowania znajdują się na wysokości oporu wynikającego z mierzenia 78,6% Fibonacciego. W tym miejscu kurs reagował także w lutym 2018 roku, dlatego zamknięcie się obecnej świecy W1 może dać odpowiedź co do kierunku w krótkim terminie. jeżeli strefa przy 1,2150 zostanie pokonana, droga do kolejnego oporu przy 1,2340 zostanie otwarta. W przeciwnym razie, w przypadku lepszy danych z USA i reakcji spadkowej na EURUSD, można będzie oczekiwać korekty w rejony wcześniej pokonanej strefy przy 1,20 USD. Przed nami z pewnością ciekawa sesja.

Wykres EUR/USD
EURUSD interwał W1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 4 grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 4 grudnia. Podczas sesji europejskiej nie poznamy kluczowych danych, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynek. Ewentualnie o 10:30 można zwrócić uwagę na indeks budowalny PMI z Wielkiej Brytanii. Z kolei dziś rynki będą czekać na raport NFP z USA, które zostanie opublikowany o godzinie 14:30 Druga część dnia powinna więc przynieść większą zmienność.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here