Naga MarketsNFP z amerykańskiego rynku pracyPiątkowa sesja upłynie pod dyktando raportu z amerykańskiego rynku pracy, który o godzinie 14:30 opublikuje BLS. Inwestorzy czekają na informacje o jego głównej składowej, zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP), która zdaniem analityków w sierpniu osiągnie podobne rezultaty do tych lipcowych. Oprócz tego w kalendarzu również prognozy PKB ze strefy euro i podsumowanie kondycji zatrudnienia w Kanadzie.


NFP w sierpniu na poziomie 160 tysięcy? Kurs dolara czeka na ważne dane

Odczyty NFP dotyczą około 80% wszystkich zatrudnionych wpływających na wzrost amerykańskiego PKB. Statystyki nonfarm payroll są publikowane regularnie, w każdy pierwszy piątek miesiąca. Ekonomiści oraz politycy wykorzystują NFP do określania obecnej kondycji gospodarki oraz przewidywania przyszłych poziomów aktywności rynkowej.

W lipcu wartość wskaźnika plasowała się na poziomie 164 tysięcy, a w sierpniu konsensus analityczny zakłada delikatny spadek do 160 tysięcy. Warto zwrócić jednak uwagę na środowe odczyty raportu z rynku pracy prywatnej instytucji ADP – w jej przypadku również prognozowano wyniki w zbliżonych wartościach, ostatecznie jednak raportowano wygenerowanie niemal 200 tysięcy nowych etatów. Informacja ta może zwiększać oczekiwania inwestorów, co do publikacji danych BLS o godzinie 14:30.

Kurs dolara amerykańskiego z zasady silniej reaguje na publikację wyników NFP oraz całego raportu dotyczącego kondycji zatrudnienia, na który składa się również publikacja danych o stopie bezrobocia oraz inflacji zarobkowej. W trakcie czwartkowej sesji indeks USD osuwał się do najniższych poziomów od dwóch tygodni, zamykał jednak dzień nad strefą wsparcia wyznaczaną przez maksima z kwietnia i czerwca, utrzymując się nad nią również w piątek (notując marginalne spadki do ważonego koszyka walut).

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Piątkowy kalendarz makroekonomiczny – rynek czeka na prognozy europejskiego PKB i na dane z Kanady

Chociaż publikacja NFP jest najważniejszym wydarzeniem dnia, to w godzinach południowych zaprezentowana zostanie również prognoza PKB w strefie euro za drugi kwartał (11:00), gdzie analitycy spodziewają się spowolnienia w stosunku do pierwszego kwartału z poziomu 0,4% do 0,2% kdk.

Równolegle z publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy, opublikowany zostanie również raport z rynku kanadyjskiego. Podsumowaniem piątkowych danych makroekonomicznych będzie natomiast informacji o kanadyjskim PMI według Ivey, która pojawi się o 16:00.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here