Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPodczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować pogorszenie nastrojów na rynku akcji, po tym jak na rynek wypłynęła informacja o przełożeniu spotkania Trumpa z prezydentem Chin. Niemniej ruch w kierunku południowym nie był silny, początkowe spadki zostały szybko skorygowane. Ostatecznie S&P500 zyskał 0,07%, Dow Jones zakończył sesję na poziomie otwarcia, a Nasdaq zniżkował 0,29%. Inwestorzy na pewno będą w najbliższym czasie bacznie przyglądać się sytuacji na linii USA – Chiny. Jeśli chodzi natomiast o zaplanowane wydarzenia, dziś poznamy kilka odczytów makro oraz decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Sprawdźmy jak przedstawia się aktualna sytuacja techniczna na kursie funta do dolara GBPUSD oraz i niemieckim indeksie DAX. 


Kurs funta do dolara przed decyzją BoE

Podczas dzisiejszej sesji poznamy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Inwestorzy nie spodziewają się jednak żadnego zaskoczenia ze strony BoE, oczekiwania rynkowe zakładają utrzymanie poziomu stóp na niezmienionym poziomie. Zmienność na kursie funta może więc pozostać na standardowym poziomie. Aktualnie większe ruchy mogą powodować informacje dotyczące Brexitu, niemniej wydaje się że na to jak będzie on ostatecznie wyglądał będą miały wpływ grudniowe wybory, które zostały dziś zapowiedziane przez Borisa Johnsona.

Patrząc technicznie na kurs GBPUSD, można zauważyć że cena ma wyraźny problem z pokonaniem okrągłego poziomu 1,30. Wsparciem jest z kolei dolne ograniczenie układu Overbalance, które znajduje się przy 1,2815. Dopóki jeden z tych poziomów nie zostanie wybity, kurs funta do dolara może pozostawać w lokalnej konsolidacji.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał H4

Zobacz także: Boris Johnson przeprasza za opóźniony Brexit przed wyborami w UK

Najważniejsze publikacje na czwartek 7 listopada

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na czwartek, źródło: investing.com

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX utrzymuje się poniżej oporu pomimo jego naruszenia

Wczorajsza sesja na rynku akcji przebiegała raczej w mieszanych nastrojach. Pomimo lepszych finalnych wskaźników PMI z państw europejskich, popołudniowe doniesienia odnośnie przełożenia spotkania Trump – Xi popsuły sentyment. Technicznie niemiecki indeks giełdowy DAX, pozostaje w rejonach strefy oporowej, o której już kilka razy wspominaliśmy w poprzednich analizach. Wczoraj pomimo próby wybicia, rynek nie zdołał trwale pokonać bariery przy 13 155 pkt, strefa pozostaje więc kluczowa. Jeśli dziś dojdzie do odbicia, to najbliższym ważnym wsparciem będzie dolne ograniczenie układu 1:1 – 12 970 pkt, a następnie strefa przy 12 850 pkt. Jednak z drugiej jednak strony wybicie górą wspomnianego oporu, moze doprowadzić do przyspieszenia wzrostów, wtedy też w średnim terminie kurs może się kierować nawet w stronę historycznych maksimów przy 13 550 pkt.

Wykres niemieckiego Daxa
DE30 interwał H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here