Naga MarketsKurs dolara i Wall Street czeka na CPI z USA i FOMC minutesKurs dolara osuwa się z jednorocznego maksimum w stosunku do głównych partnerów w środę przed danymi o amerykańskiej inflacji, które mogą dostarczyć dodatkowych wskazówek na temat tego, kiedy Rezerwa Federalna (Fed) zmniejszy stymulację i podniesie stopy procentowe. Indeks dolara amerykańskiego przed osunięciem testował pułapy nad poziomem 94,5 pkt., pogłębiając tegoroczne szczyty.

  • Rynki w środę czekają na dane o inflacji z USA, które zostaną opublikowane o 14:30 oraz protokoły z posiedzenia FOMC, które pojawią się o 20:00
  • Publikacja danych jest niezwykle ważna dla dolara, rynku akcyjnego oraz surowcowego i będzie mogła wywołać na nich dodatkową zmienność
  • Analitycy zakładają, że kurs dolara na koniec dnia będzie mocniejszy, a S&P 500 i reszta Wall Street słabsza
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kurs dolara czeka na dane o inflacji z USA oraz protokoły FOMC

Indeks dolara, który mierzy wartość USD w stosunku do sześciu rywali na rynku walutowym, spada obecnie o 0,18% do 94,358 z wtorkowych maksimów, kiedy to osiągnął poziom 94,563 po raz pierwszy od końca września 2020 roku.Amerykańska waluta osłabiła się o 0,13% do 113,465 w stosunku do jena, spadając z trzyletniego maksimum 113,785 testowanego podczas poprzedniej sesji. Kurs euro rośnie o 0,18 proc. do 1,1551, z poziomu 1,1522 dol. obserwowanego we wtorek, najniższego od prawie 15 miesięcy.

Kurs dolara i Wall Street czeka na CPI z USA i FOMC minutes
Kurs dolara. Notowania indeksu DXY

– CPI będzie naprawdę ważny, więc może być trochę pozycjonowania przed publikacją. Ryzyko jest takie, że inflacja pozostanie na wysokim poziomie, a to spowoduje wzrost oczekiwań rynku co do terminu i tempa podwyżek stóp, a to wesprze dolara amerykańskiego. Dzisiaj trochę spadł, ale myślę, że dolar ma przed sobą dalsze szansy wzrostu – powiedział Joseph Capurso, strateg w Commonwealth Bank of Australia w Sydney.

Dolar zyskał we wtorek w związku z rosnącymi oczekiwaniami, że Fed ogłosi ograniczenie stymulacji w przyszłym miesiącu, a podwyżki stóp procentowych nastąpią w przyszłym roku.

Rynki pieniężne wyceniają około „50 na 50” szans na podwyżkę stóp procentowych do lipca, po tym jak trzech decydentów Fed, w tym wiceprzewodniczący Richard Clarida, powiedziało w nocy, że gospodarka USA uzdrowiła się na tyle, że można zacząć zmniejszać skalę programu skupu aktywów banku centralnego.

W międzyczasie, gwałtowny wzrost cen energii podsycił obawy o inflację i sprawił, że Fed może być zmuszony do szybszych ruchów w celu normalizacji polityki, niż przewidywali urzędnicy.

– CPI jest głównym czynnikiem ekonomicznym w środę i ma potencjał, aby oczekiwania co do podwyżki stóp procentowych Fed ponownie się zmieniły, w ten czy inny sposób – powiedział Ray Attrill, szef strategii walutowej w National Australia Bank w Sydney.

invest

Większość decydentów Fed nadal twierdzi, że presja inflacyjna okaże się przejściowa. Gubernatorzy Lael Brainard i Michelle Bowman należą do grona członków Fed, którzy mają przemawiać w środę, kiedy to ma zostać opublikowany protokół z wrześniowego posiedzenia banku centralnego (w środę o godzinie 20:00).

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

FOMC minutes umocnią kurs dolara, wyślą Wall Street w dół?

Warunki do taperingu są „spełnione” – te słowa przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella przewijają się w głowach traderów. Protokół z posiedzenia FOMC powinien rzucić więcej światła na tę kwestię.

Poprzeczka dla powstrzymania się od taperingu jest niezwykle wysoka. Ponadto, Fed obiecał dać rynkom ostrzeżenie „z dużym wyprzedzeniem” i zapobiec „taper tantrum” tak jak miało to miejsce w 2013 roku. Jak na razie, 5% spadek S&P 500 od maksimów wszech czasów nie jest nawet formalną korektą, która według teorii musi wynosić co najmniej 10%. Jak na razie plan Fedu dotyczący wczesnego ostrzegania zdaje się sprawdzać.

Ogólnie rzecz biorąc, protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartych Rynków (FOMC) powinien potwierdzić stanowisko banku, że tapering zbliża się wielkimi krokami. Chociaż wrześniowe posiedzenie odbyło się na długo przed NFP, należy pamiętać, że protokoły są weryfikowane do ostatniej chwili. Urzędnicy są świadomi, że ich słowa poruszają rynkami – i inwestorzy o tym wiedzą. Dlatego też nie jest to nieświeża dokumentacja z posiedzenia banku, a raczej kolejne narzędzie do przekazania komunikatu.

Jeżeli Fed przypomni rynkom, że jest chętny do ograniczania skupu obligacji, to znajdzie się miejsce na wzrost kursu dolara i spadek akcji. Taka reakcja byłaby jeszcze wyraźniejsza, gdyby dane o inflacji CPI okazały się łagodniejsze. Wcześniejsze spowolnienie prasy drukarskiej oznacza silniejszą walutę, a mniejsza kreacja pieniądza to mniej dolarów, które trafią na rynek akcji.

Kurs funta liderem skromnych wzrostów. Jak kształtuje się kondycja rynku Forex?

Funt szterling umocnił się o 0,19% do 1,36135, ale pozostał w okolicach centrum miesięcznej konsolidacji. GBP zyskuje w środowy poranek najmocniej do dolara amerykańskiego, kolejne jest wspominane wyżej euro, a na następnych pozycjach plasują się NZD, JPY, CAD oraz CHF, aprecjacja jest jednak skromna i wynosi od 0,18 do 0,07%.

Kurs dolara i Wall Street czeka na CPI z USA i FOMC minutes
Kurs funta do dolara. Notowania GBP/USD

Po stronie spadkowiczów w gronie walut G8 znajduje się jedynie kurs dolara australijskiego. AUD/USD osuwa się 0,19% do 0,73375, cofając się z wtorkowego jednomiesięcznego maksimum na poziomie 0,7384.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pzu akcje prognozy | notowania livechat | wti kurs | oncoarendi akcje notowania | kurs funta prognozy | mrc akcje | pgnig akcje prognozy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here