Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Indeksy wystrzeliły w górę, fenomenalne nastroje początku tygodnia
Indeksy kontynuują zwyżkę po weekendzie

Nowy tydzień rozpoczyna się w fenomenalnych nastrojach. Indeksy w Europie otwierają się wyżej po weekendzie co ma związek z solidnymi wzrostami na rynku azjatyckim, gdzie CHNcomp zyskał nawet 5%. Ciężko jednak szukać przyczyny tak silnej euforii, tym bardziej biorąc pod uwagę wciąż rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa.

  • Indeksy w Europie otwierają się na solidnym plusie po nocnych wzrostach na rynku azjatyckim
  • DAX jest notowany 2% wyżej po godzinie 9:00
  • W Australii ponownie zamyka się granice z związku z pandemią koronawirusa, ograniczenia wprowadza także Hiszpania

Kurs euro do dolara w konsolidacji

O ile rynek akcji prze w ostatnich dniach w górę, tak kurs głównej pary walutowej pozostaje w ruchu bocznym. Spójrzmy na sytuację techniczną na EUR/USD.

Patrząc na wykres głównej pary walutowej – EUR/USD, notowania poruszają się ostatnio w ruchu bocznym. Po odbiciu od wsparcia pryzy 1,1175, kurs próbuje co prawa iść w górę, jednak wzrosty są ograniczone. Dziś ponownie doszło do wybicia górą linii poprowadzonej po ostatnich szczytach, zgodnie z założeniami analizy technicznej przemawia za ruchem w kierunku północnym. Niemniej opór znajduje się dość blisko – strefa przy 1,1345.

Kurs EUR/USD
EUR/USD ponownie wybija lokalną linię trendu

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 6 lipca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na poniedziałek 6 lipca. Dziś nie poznamy wielu odczytów makro. O godzinie 8:00 publikowane były dane o zamówieniach w niemieckich fabrykach, który wypadły gorzej od oczekiwań, z kolei o 10:30 poznamy wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w UK. Po południu publikowane będą natomiast dane z USA – wskaźnik PMI dla usług wg Markit.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here