Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówW ostatnich dniach rynki żyją negocjacjami handlowymi pomiędzy dwoma światowymi mocarstwami. Pod koniec tygodnia za sprawą lepszych nastrojów,mogliśmy obserwować wzrosty na ryzykownych aktywach. Niemniej wczorajsza sesja przyniosła nieznaczną korektę, można powiedzieć, że jest ona symboliczna jeśli weźmiemy pod uwagę czwartkowe i piątkowe wzrosty. Sentyment na światowym rynku pozostaje dobry, pomimo że Chiny chcą jeszcze jednego spotkania przed podpisaniem wstępnego porozumienia, to inwestorzy wierzą, że kraje wreszcie zawrą umowę. 


  • W przyszłym miesiącu Chiny podpiszą z USA wstępne porozumienie
  • Rynek akcji nie ma zamiaru spadać
  • Kurs euro do dolara EURUSD przetestuje wsparcie przy 1,10 USD?
  • Ropa spada po wzroście napięć na Bliskim Wschodzie
  • Minutes RBA bez większego wpływu na AUD

Indeksy giełdowe szansą na dalsze wzrosty?

Ostatecznie w weekend uzyskaliśmy informacje, że rozmowy pomiędzy USA a Chinami przebiegły dobrze, co potwierdziły również poniedziałkowe komentarze. Pomimo, że ze strony Pekinu pojawiła się jeszcze chęć jednego spotkania przed podpisaniem wstępnego porozumienia, rynek nie akcji nie ma ochoty spadać. Jeśli chodzi o dzisiejszą sesję azjatycką, to poznaliśmy minutes z ostatniego posiedzenia RBA, nie miało ono jednak większego przełożenia na kurs dolara australijskiego, AUDUSD. Po publikacji mogliśmy obserwować wzrosty na niespełna 20 pipsów, po czym kurs wrócił niemal do punktu z godziny 2:30. Najważniejsze stwierdzenia:

  • Zarząd jest przygotowany, aby poluzować politykę, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, miałoby to na celu wsparcie wzrostu gospodarczego i miejsc pracy
  • Rozsądne jest oczekiwanie dłuższego okresu obowiązywania stóp procentowych
  • Członkowie Zarządu zwrócili uwagę na tendencję do obniżania stóp procentowych na całym świecie
  • Omówione możliwe cięcia stóp procentowych mogłyby mieć mniejszy wpływ niż w przeszłości

 

DAX kieruje się na tegoroczne maksima?

Sytuacja na niemieckim indeksie DAX niewiele się zmieniła od wczorajszej sesji. Co prawda dzień zaczął się od korekty spadkowej, niemniej do końca dnia spadki zostały zniwelowane, co przemawia za dalszymi wzrostami. Kurs ponownie cena znajduje się na wysokości wrześniowych maksimów, niemniej z racji że jest to kolejny test z rzędu, istnieje duże szansa na ich wybicie. Niemniej trzeba zwrócić uwagę, że bardzo blisko wypadają tegoroczne szczyty strefa zaznaczona kolorem różowym przy mierzeniu 78,6% Fibonacciego. Ewentualne wybicie tego miejsca może doprowadzić do kontynuacji rajdu wzrostowego. Z drugiej strony, jest to również świetny poziom do wykonania korekty po ostatnich silnych wzrostach. Dlatego też należy zachować ostrożność, rynek jest wyczulony na informacje dotyczące negocjacji handlowych USA z Chinami.

Wykres daxa
DAX interwał D1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kurs euro do dolara EURUSD przetestuje 1,10 USD?

Wczoraj zmienność na kursie euro do dolara była raczej niska. Po tym jak w piątek kurs EURUSD dotarł do oporu przy 1,1060, pojawili się sprzedający. Ruch w dół był nieśmiało kontynuowany podczas wczorajszej sesji, natomiast ostatecznie cena ruszyła się zaledwie kilkanaście pipsów. Niemniej po obronie strefy oporowej wciąż istnieje szansa na ruch korekcyjny w kierunku poziomu 1,10, gdzie znajduje się kluczowe wsparcie. Stąd może rozpocząć się kolejna fala wzrostowa, jeśli oczywiście pojawi się popyt. Zaznaczony na zielono obszar pokrywa się z dolnym ograniczeniem układu 1:1, co jest czynnikiem wzmacniającym. Dopóki cena znajduje się powyżej, zgodnie z metodologią Overbalance, istnieje szansa na dalsze wzrosty. Oporem pozostają z kolei piątkowe szczyty przy mierzeniu 78,6%. Jeśli doszłoby do ich wybicia, droga w kierunku mierzenia 88,6%, a nawet 100% zostanie otwarta.

Wykres euro do dolara
EURUSD interwał H4

Kalendarz makro na wtorek 15 października

Dane makroekonomiczne
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here