Naga MarketsIndeksy w USA giełda Wall streetPrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Dziś giełdy w Stanach Zjednoczonych są zamknięte z racji Dnia Niepodległości. Wczoraj sesja była skrócona, jednak nie przeszkodziło to indeksom giełdowym na wyjście na szczyty wszech czasów (pomimo gorszych odczytów makro). Nasdaq, Dow Jones i S&P500 biją kolejne rekordy pomimo mniejszej zmienności. W nocy rynek walutowy nie wykazywał większych ruchów, a to z powodu braku sesji w USA i wyczekiwania na piątkowy raport NFP. Dziś z racji święta w USA kalendarz makro jest właściwie pusty, dlatego zmienność na rynkach może być niższa. Można wziąć pod uwagę jedynie godzinę 11:00 i dane o sprzedaży detalicznej ze strefy euro. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na indeksach Nasdaq, DAX i złocie.


Indeksy w USA na szczytach wszech czasów

Nasdaq wybija nowe historyczne szczyty. Zmienność i dynamika być może nie jest duża, niemniej z sesji na sesję indeks znajduje się na wyższych poziomach. Ryzyko korekty rośnie niemniej trudno w tak silnym trendzie rozgrywać pozycje krótkie. Jedynym zagrożeniem wydaje się w tej chwili szybkie cofnięcie, co mógłby świadczyć o fałszywym wybiciu, wtedy też mogłaby się pojawić większa korekta. Kluczowa strefa wypada przy 7870, jeżeli rynek zejdzie poniżej, istnieje szansa na ruch w kierunku dolnego ograniczenia układu Overbalance.

Cena NASDAQ 4 lipca 2019

Złoto cofa z tegorocznych szczytów

Złoto, po ostatnim rajdzie wzrostowym, nie zdołało wybić nowych szczytów. W konsekwencji nieudanego wybicia, możemy obserwować korektę spadkową. Aktualnie nie wykluczona jest szeroka konsolidacji. Horyzontalne strefy wsparcia i oporu zostały zaznaczone na poniższym screenie. Aktualnie biorąc pod uwagę pozytywną sytuację na rynku akcji, możliwa jest większa korekta spadkowa.

Notowania złota GOLD 4 lipca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX na nowych szczytach

Dax podąża za amerykańskimi indeksami. Wczoraj ponownie znalazł się na nowych tegorocznych szczytach, tendencja wzrostowa trwa więc w najlepsze. O odwróceniu można myśleć dopiero w momencie pokonania poziomu 12 400 pkt. Opór, który wciąż pozostaje aktualny, wypada przy 12 700 pkt, gdzie znajduje się mierzenie 127,2%, które wyznaczyłem w poniedziałek z ostatniej największej korekty. Ryzyko korekty spadkowej oczywiście rośnie razem z wybijaniem nowych maksimów, niemniej łapanie szczytów nie jest najlepszym pomysłem.

Wykres DAX 4 lipca 2019

Kalendarz makro na czwartek 4 lipca

kalendarz makroekonomiczny 4 lipca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here