Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweWczorajsza sesja minęła raczej pod kątem korekty na rynku akcji. Główne indeksy w Europie zakończyły dzień pod kreską. Powodem takiego zachowania były gorsze dane z Japonii Australii i Chin. Niemniej inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych nie przestraszyli się gorszych wskaźników makroekonomicznych. Dzień zakończył się tam w pobliżu poprzedniego zamknięcia. Jeśli chodzi o dzisiejszą sesję, należy zwrócić uwagę na kilka wskaźników makro. Podczas sesji Europejskiej najważniejsza będzie inflacja CPI o godzinie 11.00, a po południu sprzedaż detaliczna z USA o 14.30. 


Indeksy USA w górę, a DAX w lokalnej konsolidacji

Pomimo że wczorajszą sesja w USA zakończyła się w rejonach 0%, to na rynku kontraktów terminowych możemy obserwować wzrosty. Nastroje poprawiły się po tym jak doradca gospodarczy Białego Domu Podczas Larry Kudlow powiedział, że negocjacje dotyczące pierwszej fazy porozumienia handlowego zmierzają do końcowych etapów. Tym samym indeksy w USA,a w zasadzie rynek kontraktów, wybił kolejne historyczne maksima.

Podczas wczorajszej sesji zmienność na DAX była raczej niska. Dziś kontrakt otworzył się luką wzrostową, niemniej notowania pozostają w konsolidacji. Trend na interwale H4, D1 jest cały czas wzrostowy, dlatego jeśli nic nie popsuje nastrojów to DAX będzie miał szansę na wybicie nowych tegorocznych maksimów. Wsparcie znajduje się przy poziomie 13140 pkt, a opór przy 13290 pkt.

Zobacz także: Tesla otworzy fabrykę w Europie, Elon Musk wybrał Niemcy

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz na piątek 15 listopada

kalendarz makro na 15.11.2019 (1)
kalendarz na piątek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here