Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePodczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować dobre nastroje na rynku akcji. Notowania w Europie zakończyły się na przyzwoitym plusie, a indeksy w USA ponownie zbliżyły się do historycznych maksimów (Nasdaq i S&P500 nawet je poprawiały), potwierdzając tym samym tendencję wzrostową. Na jakie odczyty makroekonomiczne Traderzy będą zwracać uwagę we wtorek? Zapraszamy na poranny przegląd.


Indeksy giełdowe w USA coraz wyżej

Jeszcze kilka sesji wstecz inwestorzy byli przestraszeni raportem Reutersa, który mówił o tym że Chiny nie dojdą do porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi. Jak widać po wczorajszej sesji, obawy wyraźnie zniknęły. Wystarczyła informacja o tym, że Pekin postanowił zaostrzyć kary za łamanie praw własności intelektualnej. Ich większego respektowania domagały się już wcześniej Stany Zjednoczone, co stanowiło jeden z głównych punktów spornych w obliczu negocjacji handlowych.

Poprawa nastrojów przełożyła się na wzrosty indeksów. Rosły zarówno giełdy w Europie jak i za oceanem. Indeks S&P500 zdołał nawet wyjść na nowe historyczne maksima. Patrząc technicznie na indeks 500 największych spółek w USA, wzrosty można było przewidzieć. Jeszcze przed weekendem kurs odbił się od wsparcia wynikającego z dolnego ograniczenia lokalnego układu 1:1. Dopóki nie dojdzie do jego zanegowania, nie ma mowy o większej korekcie.

Wykres S&P500
US500 interwał H4

Zobacz także: Tesla prezentuje nowy pojazd elektryczny – Cybertruck, wygląda jak z kosmosu

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz na wtorek 26 listopada

Dzisiejszy kalendarz jest obfity w dane makro. Niemniej większość wskaźników jest raczej drugorzędna. Z ważniejszych odczytów warto zwrócić uwagę na indeks zaufania konsumentów wg Conference Board oraz sprzedaż nieruchomości z USA. Obie publikacje poznamy o godzinie 16:00.

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here