Naga MarketsIndeksy w górę na początku tygodnia, dojdzie do porozumienia w USA?Pomimo, że w ubiegłym tygodniu było widać przecenę na rynku akcji w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, tak w piątek nastroje były dużo lepsze. Sytuacja pandemiczna nie uległa jednak poprawie, a ryzyko wprowadzania nowych obostrzeń w Europie wciąż jest możliwe. Temat ten pozostanie więc kluczowy w najbliższych dniach.

  • Indeksy w USA zakończyły piątkową sesję mieszanie, Dow Jones zyskał 0,39%, S&P500 zamknął się bez zmian, a Nasdaq przecenił się 0,36%
  • Indeksy w Europie rozpoczynają sesję od wzrostów, DAX testuje właśnie poziom 13 tys. pkt
  • Kurs EUR/USD balansuje nieco powyżej 1,17 USD w poniedziałek o poranku

DAX odrabia straty, indeks w górę na początku sesji

W ubiegłym tygodni, w czwartek mogliśmy obserwować solidną wyprzedaż na rynku akcji. Niemiecki indeks zanurkował, co było tłumaczone obawami o rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa i wprowadzanie nowych ograniczeń w Europie. Jednak pomimo, że sytuacja wcale nie ulegał poprawie, indeksy odrobiły w piątek znaczną część przeceny, a dziś ponownie możemy obserwować wzrosty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiejszy lepszy sentyment zawdzięczamy nadziejom co do porozumienia w sprawie pakietu stymulacyjnego w Stanach Zjednoczonych. Patrząc technicznie na indeks DAX, doszło do wybicia oporu przy 12940 pkt. Aktualnie notowania znajdują się na wysokości okrągłego poziom 13 tysięcy punktów i jeżeli dojdzie do wybicia gór, niewykluczony jest test kolejnej strefy oporowej przy 13050 pkt. Wsparciem pozostaje z kolei wspierana strefa przy 12940 pkt.

DAX wykres
DE30 interwał H1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 19 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 19 października. Dziś nie poznamy kluczowych danych makro, dlatego inwestorzy mogą się skupiać w dalszym ciągu na doniesieniach dotyczących koronawirusa, pakietu sytuacyjnego w USA i rozmów odnośnie umowy handlowej pomiędzy UE, a Wielką Brytanią. Przemawiać będą także bankierzy centralni, miedzy innymi prezes Fed i prezes EBC.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here