Naga MarketsKoronawirus wprowadza coraz większy zamęt na światowych rynkach finansowych. Wczoraj WHO zdecydowała się na przekwalifikowania epidemii w pandemię, a Donald Trump zawiesił loty z Europy do USA. Indeksy giełdowe ponownie zanurkowały i właściwie możemy mówić już o bessie… Kontrakt na niemiecki DAX znajduje się poniżej poziomu 10 000 pkt!


WHO ogłosiła pandemię

Wydaje się, że było to kwestią czasu. Przypadki koronawirusa pojawiały się już od dłuższego czasu na całym świecie, daltego tez WHO podjęła wczoraj deczyję o ogłoszeniu pandemii.

“Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus oświadczył w środę na konferencji prasowej w Genewie, że sytuacja w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa może być już określana jako pandemia.”

Brian Monahan, który pełni rolę oficjalnego lekarza Kongresu USA ocenił, że liczba zarażonych koronawirusem w USA wyniesie od 70 do 150 milionów osób! Biorąc pod uwagę fakt, że aktualnie mówi się o nieco ponad 1000 przypadków, liczby te wyglądają bardzo niepokojąco. Niemniej jak wynika z nieoficjalnych informacji, lekarz miał powiedzieć, że aż 80% ma pokonać chorobę bez większego uszczerbku na zdrowiu.

Donald Trump zawiesza połączenia z Europy do USA

Jak poinformował w orędziu dotyczącym koronawirusa prezydent USA, od północy w piątek na 30 dni zawieszone będą połączenia komunikacyjne z Europy do Stanów Zjednoczonych (zakaz nie dotyczy Wielkiej Brytanii).

Donald Trump w swoim przemówieniu stwierdził, że USA radzi sobie lepiej ze zwalczaniem koronawirusa niż Europa. Jego zdaniem zawieszenie lotów do dobry krok, który uchronił kraj przed napływem zakażonych osób. Powiedział, że zakaz połączeń komunikacyjnych z Europy to “mocny ale konieczny krok”.

Za sprawą zawieszenia lotów, indeksy giełdowe na całym świecie zanurkowały. Patrząc na niemieckiego DAXa możemy obserwować tąpnięcie poniżej poziomu 10 000 pkt! Aktualna przecena jest największą w całym trendzie wzrostowym, który trwał od zakończenia kryzysu czyli od 2009 roku.

W obliczu panującej pandemii, analiza techniczna może być co prawda naginana, niemniej wybicie poziomu 10 100 pkt ewidentnie świadczy o tym, że wkroczyliśmy w bessę. Patrząc na interwał miesięczny, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku poziomu 50% Fibonacciego czyli poziomu 8700 pkt.

Niemiecki indeks giełdowy DAX
Indeks DAX tonie, interwał miesięczny

Zobacz także: Bank Japonii będzie interweniował w celu osłabienia jena?

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 11 marca

Dane marko w tym tygodniu nie mają większego znaczenia. Tematem numer jeden jest koronawirus i to w jaki sposób reagują na niego bankierzy centralni, jak i politycy, to od ich działań zależą nastroje rynkowe. Dziś poznamy decyzj EBC w sprawie stóp procentowych i powinno to być kluczowe wydarzenie dnia.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

Zobacz także: JP Morgan: Fed obniży stopy procentowe do zera

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here