Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Indeksy PMI w centrum uwagi, złoto wybija powyżej 1900$Przed nami pierwsza sesja w Nowym Roku. Po weekendzie spore ruchy obserwujemy na rynku złota, gdzie doszło do pokonania kluczowego oporu przy poziomie 1900$. Kontakty na główne indeksy wskazują na nieznaczne wzrosty, umacnia się też euro w stosunku do dolara. Dziś uwaga inwestorów skupi się na publikacji indeksów PMI dla sektora przemysłowego.

  • Bitcoin wybił górą poziom 30 tys. dolarów, trend wzrostowy jest kontynuowany po Nowym Roku
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na nieznacznie wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień około 25 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD rozpoczyna handel od nieznacznych wzrostów

Cena złota wybija kluczowy opór przy poziomie 1900$

Pod koniec roku notowania złota coraz silnej napierały na opór przy okrągłym poziomie 1900$. Początek nowego roku przynosi wzrosty na rynku metali szlachetnych. Po otwarciu luką wzrostową po długim weekendzie, ruch w górę jest kontynuowany. Pokonanie wspomnianej strefy otwiera drogę w kierunku ostatnich szczytów, które znajdują się w rejonach poziomu 1960$. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania będą się utrzymywać powyżej poziomu 1900$, bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty.

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres złota
Złoto interwał H$

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 4 stycznia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 4 stycznia. Dziś uwaga inwestorów będzie skupiona na wskaźnikach PMI dla sektora przemysłowego. Podczas sesji europejskiej poznamy odczyty między innymi dla Niemiec, Francji, czy Wielkiej Brytanii, z kolei po południu dla Stanów Zjednoczonych.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here