Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Indeksy PMI w centrum uwagi inwestorówPodczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym inwestorzy będą się skupiać na publikacjach wskaźników PMI dla sektora przemysłu i usług. O poranku poznamy odczyty z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii, a po południu ze Stanów Zjednoczonych. Czy dane okażą się pretekstem do wybicia z konsolidacji na głównych indeksach giełdowych?

  • Pozytonowe nastroje na rynku akcji na początku tygodnia
  • Bitcoin kontynuuje wzrosty, kryptowaluta znalazła się w ostatnich dniach niemal na poziomie 19 tys. dolarów
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień około 80 pkt wyżej
  • Kurs EUR/USD utrzymuje się o poranku w rejonach 1,1875 USD

DAX – w oczekiwaniu na wybicie

Przez cały ubiegły tydzień mogliśmy obserwować konsolidację na rynku akcji. Z jednej strony mówiło się o dobrych nastrojach w związku z pozytywnymi wynikami badań szczepionek na koronawirusa, a z drugiej widać było obawy o dalsze rozprzestrzenianie się pandemii w krótkim terminie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc jednak technicznie na niemiecki indeks giełdowy, notowania utknęły w wąskim przedziale wahań, który został zaznaczony czerwonym prostokątem na poniższym wykresie. Aktualnie trzeba zaczekać na wybicie. Jeżeli zgodnie z panującym trendem dojdzie do wybicia górą, należy oczekiwać ataku na opór przy 13400 pkt. Z kolei w przypadku wyjścia dołem, trzeba jeszcze brać pod uwagę linię trendu zaznaczoną kolorem zielonym.

DAX wykres
DAX interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 24 listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 23 listopada. Dziś o poranku, o 9:15 poznamy wskaźniki PMI dla przemysłu i usług z Francji, z kolei te same odczyty z Niemiec zostaną opublikowane o 9:30, z Wielkiej Brytanii o 10:30. Z kolei indeksy PMI z USA ujrzą światło dzienne o godzinie 15:45.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here