Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Indeksy PMI w centrum uwagi inwestorów, co z kursem euro?
Poranny przegląd rynków

Podczas ostatniej sesji handlowej w tym tygodniu poznamy szereg odczytów makroekonomicznych, dlatego też inwestorzy nie powinni narzekać na brak zmienności. Dziś uwaga będzie skupiona przede wszystkim na publikacji indeksów PMI dla sektora usługowego oraz przemysłowego, ponadto o 16:00 opublikowane zostaną dane z rynku nieruchomości w USA. Czego oczekiwać po dzisiejszej sesji?

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję na plusie, Dow Jones zyskał 0,17%, z kolei S&P500 dodał 0,32%, a Nasdaq zamknął się 1,06% wyżej
  • Podczas godzin nocnych indeksy w Chinach również notują wzrosty, nieznacznie pod kreską znajduje się jednak australijski S&P/ASX, a koreański KOSPI i japoński Nikkei umacniają się
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX jest notowany ponad 50 punktów powyżej wczorajszego zamknięcia
  • Kurs EUR/USD odbił od 1,18 USD i utrzymuje się powyżej

Kurs euro do dolara odbija od 1,18 USD

Pomimo, że w środę mogliśmy obserwować wyraźne umocnienie dolara amerykańskiego, tak w czwartek ruch nie został utrzymany. Kurs głównej pary walutowej odbił się od wsparcia przy okrągłym poziomie 1,18 USD, dlatego też niewykluczony jest dalszy ruch na północ.

Dziś inwestorzy będą się przyglądać wskaźnikom PMI z państw europejskich, jak i z USA. Ponadto o 16:00 opublikowane zostaną dane z rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, dlatego też traderzy nie powinni narzekać na zmienność.

Patrząc technicznie na kurs EUR/USD na interwał H4, główna tendencja pozostaje wzrostowa. Aktualnie notowania przymierzają się do ataku na strefę przy 1,19 USD. Jeżeli zostanie ona pokonana, dalszy ruch w kierunku 1,1965 będzie scenariuszem bazowym.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 21 sierpnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na ostatnią sesję handlową w tym tygodniu. O zostały już publikowane dane o sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii. W kolejnych godzinach poznamy szereg wskaźników PMI dla sektora przemysłowego i usługowego z państw europejskich, dlatego też traderzy nie powinni narzekać na brak ruchów. Z kolei po południu publikowane będą te same indeksy PMI dla USA oraz dane z rynku nieruchomości.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here