Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Indeksy PMI i ISM w centrum uwagi inwestorów w poniedziałekPrzed nami ciekawy tydzień na rynku finansowym. Ponownie spora uwaga inwestorów będzie skupiona wokół gorącego ostatnio tematu czyli grupy inwestorów z Reddita, która postanowiła ograć fundusze inwestycyjne. Ponadto w centrum uwagi pozostają wskaźniki PMI, ISM, dane o PKB oraz dane z tynku pracy w UES, które poznamy w piątek.

  • Bitcoin rozpoczyna tydzień do wzrostów, cena powyżej 33500$
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 80 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD z perspektywą dalszej zwyżki?

Kurs euro do dolara pozostaje w trendzie 

Pomimo, że w ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować sporą zmienność na rynku akcji, tak na walutach ruchy były mniejsze. Jeśli chodzi o główną parę walutową, ostatecznie ubiegły tydzień zakończył się mieszanie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po plotkach dotyczących ewentualnego cięcia stóp procentowych przez EBC, notowania ruszyły w dół, jednak wsparcie przy 1,2060 skutecznie powstrzymało zapędy sprzedających.

Patrząc na interwał dzienny, kurs euro do dolara pozostaje w trendzie wzrostowym. Najbliższym wsparciem pozostaje wspomniany wcześniej poziom 1,2060. Kolejne warte uwagi miejsca to 1,2000 oraz 1,1930. Dopiero złamanie tego głębszego świadczyłoby o zmianie sentymentu w krótkim terminie. Na razie jednak to kupujący wydają się przeważać na wykresie.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 1 lutego 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 1 lutego Dziś o godzinie 8:00 poznamy dane o sprzedaży detalicznej z Niemiec. Następnie inwestorzy będą się skupiać na wskaźnikach PMI z państw europejskich. Po południu uwaga będzie skupiona z kolei na indeksie ISM dla przemysłu dla Stanów Zjednoczonych, który zostanie publikowany o 16:00.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax akcje | kurs euro dolar | notowania dax | bankomat blik | kurs krypto |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here