Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówWczorajsza sesja pomimo wielu ważnych danych makro nie przyniosła większej zmienności. Posiedzenie EBC przeszło bez większego echa na rynku. Ruchy podczas publikacji indeksów PMI były bardziej zdecydowane niż podczas konferencji Europejskiego Banku Centralnego. Temat Brexitu również zszedł na drugi plan, Unia Europejska zgodziła się na kolejne przedłużenie “ostatecznego” terminu opuszczenia wspólnoty przez Wielką Brytanię. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy będą się skupiali na publikacjach indeksów zaufania 


Czego oczekiwać po dzisiejszej sesji?

Podczas dzisiejszej sesji należy zwrócić uwagę na kilka odczytów makro. Po pierwsze, podczas sesji europejskiej publikowane będa wskaźniki nastorjów dla Niemiec – godzina 10:00. Dane te będa miały z pewnością wpływ na zachowanie euro, a także indeksu DAX. Z kolei podczas sesji amerykańskiej również poznamy indeks nastrojów, publikowany przez Uniwersytet Michigan – 16:00, pozostałe odczyty będą raczej drugorzędne i nie powinny wywołać większej zmienności.

Kalendarz makro na piątek 25 października

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na piątek, źródło: investing.com

Zobacz także: Zyskali 188% na IPO. Stracili zysk w niespełna godzinę

Kurs euro do dolara z szansą na zmianę tendencji?

Wczoraj na kursie euro do dolara EURUSD mogliśmy obserwować jedną z największych korekt od początku miesiąca. Spadki dotarły do strefy wsparcia przy 1,1100, gdzie ruch wyhamował. Poziom pozostaje kluczowy, dopóki kurs znajduje się powyżej wciąż istnieje szansa na ruch w kierunku ostatnich maksimów przy 1,1280. Niemniej wybicie wsparcia dołem może doprowadzić do głębszej korekty. Należy jednak pamiętać, że kolejne wsparcie wypada dość blisko – 1,1060.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX najwyżej w 2019 roku

Wczoraj niemiecki niemiecki indeks giełdowy DAX po raz kolejny znalazł się na najwyższych poziomach w tym roku. Kurs dotarł do strefy oporowej przy 12 860 pkt, gdzie znajdują się szczyty z lipca 2018 roku. Jest to oczywiście miejsce, z którego może rozpocząć się korekta spadkowa, niemniej łapanie szczytu w przypadku tak silnego trendu wzrostowego nie jest wskazane. Jeżeli jednak pojawiłby się sprzedający, to jako najbliższe wsparcie należy traktować okolice poziomu 12 650 pkt, gdzie wypadają wcześniej wybite szczyty z lipca oraz dolne ograniczenie układu Overbalance. Dopiero zanegowanie tej struktury może doprowadzić do zmiany sentymentu na spadkowy.

Wykres daxa
DAX interwał H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here